EkonomikaKinijaTaivanas

2020-aisiais metais Taivano ekonomika augo sparčiau negu Kinijos

Taivano ekonomika
Raohe naktinis turgus Taipėjuje, Taivane. Fotografijos autorius: Vernon Raineil Cenzon

2020-aisiais metais Taivano ekonomika augo sparčiau negu Kinijos – tokiu pasiekimu Taivanas gali pasididžiuoti pirmą kart per trisdešimt metų. Be jokių abejonių, tam didžiausią įtaką turėjo tai, jog Taivanas itin sėkmingai susitvarkė su Koronaviruso pandemija.

Lyginant su kitomis pasaulio valstybėmis, Taivanas itin sėkmingai susitvarkė su krize, kadangi dėl staigaus ir veiksmingo dorojimosi su COVID-19, šalyje niekada nebuvo įvestas rimtas uždarymas (angl. lockdown). Tai lėmė, jog šalyje vykdoma gamyba, eksportas bei importas nukentėjo minimaliai.

Tuo tarpu Kinija ne tiek sėkmingai tvarkėsi su pandemija, tad buvo būtina įvesti ne vieną šalies užsidarymą ir imtis kitų priemonių kurios padėtų stabdyti Koronaviruso plitimą.

Pagal skaičius kuriuos pateikia Taivano Directorate General of Budget, Accounting and Statistics (DGBAS), Taivano ekonomika 2020-aisiais metais paaugo 2.98 procento. Tuo tarpu Kinijos ekonomika, kaip teigia National Bureau of Statistics (NBS), per 2020-uosius metus paaugo 2.3 procento.

Taivano ir Kinijos metinio BVP augimas procentine išraiška. Iliustracijos autorius: CNBC.

Kaip teigia Taivano statistikos departamento pareigūnas Wu Pei-hsuan, toks skirtumas tarp abiejų valstybių yra matomas pirmą kart dar nuo 1990-ųjų metų. Tais metais Taivano BVP augo 5.6 procento, o Kinijos 2.4 procento. Po 1990-ųjų metų Kinija pradėjo sparčiai ekonomiškai augti ir tris dešimtmečius jos BVP metinis augimas beveik nebuvo žemesnis nei 6 procentai per metus. Taivano skaičiai buvo kiek kuklesni ir Kinija nė kart nebuvo aplenkta iki dabar.

Toks pernai metais įvykęs Taivano ekonominis augimas yra siejamas su sėkmingai vykusia prekių gamyba. Prekių tiekimo grandys buvo perorientuojamos iš Kinijos į Taivaną, kadangi Kinijoje prekių gamyba kuriam laikui buvo sustojusi. Taip pat augimą lėmė ir tai, jog pandemijos padidėjo paklausa elektronikos ir telekomunikacijų prekėms, kas iš Taivano dažnai yra eksportuojama.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika