AktualijosPolitikaŠiaurės Korėja

75-ųjų Partijos Įkūrimo metinių minėjimo paradas

paradas
Kim Jong-un parado metu. Kadras užfiksuotas iš gyvos transliacijos.

Po įvairių spekuliacijų ir klausimų, ar paradas skirtas 75-osioms Partijos Įkūrimo metinėms paminėti įvyks, visam pasauliui buvo pateiktas sumontuotas parado įrašas. Šiaurės Korėjoje, Pchenjane, vykusį paradą galima išskirti į dvi dalis – Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno kalbą ir karinės technikos paradą. Kviečiame greitai susipažinti su tuo, kas vyko 75-ųjų Partijos Įkūrimo metinių minėjimo šventėje.

Kim Jong-uno kalba parado metu

Pagrinde Kim Jong-uno kalboje buvo minima tai, jog šiuo metu Šiaurės Korėja išgyvena sunkius laikus. Lyderis neslėpė emocijų ir ne kartą parodė ašaras. Buvo minimos ekonominės problemos kurias sukelia kitų šalių įvestos sankcijos. Kita skaudi tema – gamtos išdaigos kurios Šiaurės Korėjai kainavo itin daug. Smarkiai nukentėjo šalies derlius, o potvynių ir uraganų padarytą žalą turėjo taisyti Šiaurės Korėjos kariuomenė. Būtent kariuomenei Kim Jong-unas negailėjo padėkų, kadangi be jokių dvejonių kariuomenė prisijungė prie žalos atitaisymo.

Kim Jong-unas kalbos metu. Kadras užfiksuotas iš gyvos transliacijos.

Sekančios padėkos iš Kim Jong-uno lūpų buvo skirtos patiems Šiaurės Korėjos gyventojams. „Ačiū jums už tai, kad esate sveiki – 0 COVID-19 atvejų – ačiū jums labai“. Šiuos žodžius ir pasitikėjimą tarpusavyje šalyje patvirtina tai, jog kaukės parade nebuvo devimos. Kalbant apie COVID-19 problemą, buvo paminėta ir Pietų Korėja. Šiaurės Korėjos lyderis palinkėjo kaimynams iš Pietų kuo greičiau atsigauti. Taip pat pareiškė, jog tikisi, kad abi šalys galės „kartu laikytis už rankų“ greitu metu.

Virš 25 minučių trukusi kalba buvo užbaigta tuo, jog lyderis pasižadėjo stiprinti valstybės gynybą, tačiau mažins karines provokacijas.

Lyginant su praėjusiais paradais, filmavimo ir pačio parado kokybė yra smarkiai pagerėjusi. Pagrindinė to priežastis – buvo transliuojamas parado įrašas nufilmuotas anksčiau. Tai patvirtino žinia, jog kuomet Kim Jong-unas sakė kalbą, Kim Il-sung aikštėje šaudė fejerverkai, ko transliacijoje nebuvo galima pamatyti.

Įdomus pastebėjimas, jog galimai toks transliacijos laikas buvo pasirinktas todėl, kad JAV tai būtų matoma ryte. Šią savaitę jau rašėme apie santykius tarp JAV ir Šiaurės Korėjos ir valstybių lyderių.

Karinės įrangos paradas

Parado metu užfiksuota nemažai karinės įrangos patobulėjimų lyginant su praėjusiais metais. Kariai buvo apginkluoti naujomis kamufliažinėmis aprangomis, naujomis apsauginėmis liemenėmis. Užfiksuota keletas naujų ir prieš tai nematytų ginklų, tačiau pagrinde tai yra modifikuoti AK-47 automatiniai šautuvai.

Kalbant apie didžiuosius ginklus, parado transliacijoje buvo užfiksuotos naujos raketinės sistemos ir naujos priešlėktuvinių raketų sistemos, tankai. Naujos stambiosios ginkluotės nemažai, spėjama, jog didžioji dalis jų buvo įsigyta galimai iš Rusijos, dar prieš suprastėjus ekonominei Šiaurės Korėjos būsenai.

paradas
Praeityje nerodyta raketų sistema. Kadras užfiksuotas iš gyvos transliacijos.

Kita įdomi karinės įrangos naujiena – kovinės kaukės. Tokios kaukės yra naudojamos kovoje naudojant cheminius-biologinius ginklus. Prieš šį paradą apie tokias kaukes Šiaurės Korėjoje nebuvo žinoma.

paradas
Šiaurės Korėjos kariai su kovinėmis kaukėmis. Kadras užfiksuotas iš gyvos transliacijos.

Karinės oro pajėgos mažiausiai padvigubėjo. Iki šio parado daugiausiai buvo užfiksuoti 6 lėktuvai, tačiau šįkart vienu metu fejervekus jų leido net 12.

Paradas buvo užbaigtas desertu – į gatves išvažiavo raketa, panaši į „Hwasong-15“ kuri yra tarpžemyninė balistinė raketa galinti pasiekti JAV. Tiesa, „Hwasong-15“ buvo gabenama ant aštuonašės transportavimo priemonės. Naujoji raketa buvo gabenama ant 11 ašių transportavimo priemonės. Tai reiškia, jog galimai naujoji raketa yra dar galingesnė už praeitą.

Naujoji tarpžemyninė balistinė raketa. Kadras užfiksuotas iš gyvos transliacijos.

Apibendrinant galima teigti, jog Šiaurės Korėjos karinės pajėgos yra sustiprėjusios ir atrodo daug grėsmingiau, tačiau pozityvi lyderio Kim Jong-uno kalba nerodo jokių rimtų agresijos ženklų. Galimai žinutė buvo ta, jog nors Šiaurės Korėja ir kovoja su didžiulėmis negandomis, tačiau su visomis jomis susitvarko. Tai patvirtinta faktas, jog valstybė rado lėšų kariuomenės atnaujinimams.

Tačiau ar tai yra naujiena..?

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos