AktualijosIndonezijaMianmarasPolitika

ASEAN lyderiai tiksis dėl situacijos Mianmare

bendruomenės
Taiki demonstracija Taivane. Fotografijos autorius: Ann Wang.

ASEAN (angl. Association of South-East Asian Nations; liet. Pietryčių Azijos valstybių asociacija) – tarptautinė organizacija kurioje dalyvauja valstybės-narės iš Pietryčių Azijos. Vienas įdomesnių šios organizacijos, turinčios 10 narių, bruožų, yra tas, jog kasmet organizacija išsirenka valstybę-pirmininkę. 2021-aisais metais šias pareigas užima Brunėjus.

Šį pirmadienį, ASEAN atstovai iš Brunėjaus pranešė žinią kitoms organizacijai priklausančioms valstybėms – būtina susitikti ir spręsti situaciją Mianmare. Tie patys atstovai praneša, jog susitikimas turės įvykti Indonezijos sostinėje, Džakartoje, kurioje taip pat yra ir organizacijos sekretoriatas.

Taip pat sprendimas, jog ASEAN galvų susitikimas turėtų vykti Indonezijoje yra paaiškinamas tuo, jog kol kas didžiausią susirūpinimą dėl situacijos Mianmare rodo būtent Indonezija. Įdomu, jog siekdama atkreipti kitų valstybių dėmesį į situaciją Mianmare, Indonezija kažkiek laužo ASEAN susitarimą, kuris teigia, jog nevalia kištis į kitų valstybių vidines problemas. Tiesa, kada įvyks šis lyderių susitikimas nėra žinoma.

Kita ASEAN problema, kuri trukdo spręsti krizę Mianmare, yra ta, jog organizacija veikia bendru sutarimu. Valstybės neturi bendros nuomonės ir veiksmų plano, kad galėtų efektyviai spręsti krizę. Didelį norą spręsti krizę kartu su Indonezija, parodo ir Malaizija, Filipinai ir Singapūras. Visų šių valstybių lyderiai išreiškė neramumą dėl protestuotojų mirčių ir išreiškė palaikymą dėl skubaus susirinko siekiant spręsti krizę.

Primename, jog šiuo metu Mianmare tebesitęsia krizė. Protestuotojai nerimsta dėl šalyje įvykdyto karinio perversmo, o vietos policija-kariuomenė į tai atsako žiauriu smurtu. Balandžio 5 d. duomenimis, protestų metu Mianmare žuvo mažiausiai 557 asmenys.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos