GyvenimasKinija

Beau Jessup sėkmės istorija: angliški vardai kinams

Beau Jessup
Beau Jessup. Fotografija iš Beau Jessup asmeninio puslapio.

Studijos betkuriame prestižiniame Jungtinės Karalystės universitete tikrai nėra pigus finansinis malonumas ir studentams dažnai tenka imti valstybės teikiamas paskolas arba prašyti tėvų pagalbos. Dvidešimtmetė britė Beau Jessup gali didžiuotis tuo, jog iš savų lėšų padengia savo studijų kainą. Tiesa, pinigus mergina uždirbo unikaliu būdu – renka kinų vaikams vardus.

Beau yra „Special Name“ (liet. Ypatingas Vardas) tinklapio įkūrėja ir savininkė. Tinklapio, kuris padeda kinams išsirinkti savo vaikams angliškus vardus.

Beau Jessup sėkmės istorijos pradžia

Idėja pradėti tokį verslą Beau gimė dar 2015-aisais metais, kuomet jai tebuvo 15 metų. Po pusmečio, panelė jau buvo sugalvojusi vardus daugiau nei 200 tūkst. kinų vaikų ir uždirbusi virš 60 tūkst. JAV dolerių. Paskutinis oficialiai pateiktas „Special Name“ atneštas pelnas (2019-ais metais) yra virš 400 tūkst. JAV dolerių, kuriuos Beau gavo už vardų sugalvojimą daugiau nei 680 tūkst. kinų vaikų.

Kaip teigia pati Beau, visa jos sėkmės istorija tėra „atsitiktinumas“. Tais pačiais 2015-aisais metais Beau kartu su savo tėčiu buvo išvykusi į Kiniją jo verslo reikalais. Kelionės metu, Beau tėčio kolegė ponia Wang paprašė pagalbos – norėjo išsirinkti savo trimetei dukrai anglišką vardą. Beau pamanė, jog „tai tikrai yra svarbi užduotis“.

Beau Jessup vieša kalba TEDxBrighton

Panelė norėdama išrinkti tinkamą anglišką vardą, pasiteiravo, kuo išsiskiria ponios Wang dukra. Po apmąstymų, Beau pasiūlė vardą „Eliza“. Wang buvo sužavėta tokiu pasiūlytu vardu ir paaiškino, kodėl tai kinams yra svarbu.

Kinijoje visi vaikai gauna vardus iš dviejų-trijų ženklų, kurie dera tarpusavyje ir turi kažkokią reikšmę. Kinai yra pastebėję, jog kiniški vardai kartais atrodo sudėtingi ar net keisti anglakalbiams vakariečiams, todėl tampa įprasta vaikams duoti ir angliškus vardus, kurie padėtų bendraujant su anglakalbiais. Įprastai tokius vardus sugalvoja patys tėvai ar mokytojai, tačiau egzistuojantis kalbos barjeras ir cenzūra kiniškame internete, dažnai pakiša koją ieškant tokių vardų. Kaip pasakoja pati Beau, yra susidūrusi su angliškais vardais tokiais kaip: „Rolex Wang“ ar „Gandalf Wu“.

Pamaniau, jei poniai Wang reikėjo tokios paslaugos, galbūt galėčiau pagelbėti ir kitiems kinų vaikų tėvams?

Patogus sutapimas buvo tas, jog 2015-aisiais pasibaigė Kinijoje vykdyta vieno vaiko politika ir per ateinančius metus gimstamumas Kinijoje išaugo beveik 8 procentais.

„Special Name“ startas

Logiška, jog vienam asmeniui sugalvoti tūkstančius angliškų vardų kinų vaikams būtų buvęs labai varginantis darbas, tad Jessup į pagalbą pasitelkė internete tiekiamus privalumus. Mergina pasiskolino iš savo tėčio 2 tūkst. JAV dolerių ir užsisakė puslapių kūrimo paslaugą. Kol puslapis buvo kuriamas, Jessup pildė vardų duombazę, kurioje greitai buvo daugiau nei 4 tūkst. vardų kurie buvo grupuojami pagal penkis žmogaus būdo bruožus, pvz. nuoširdus ar optimistiškas.

„Daugybė žmonių manęs klausia – kaip aš turiu laiko sugalvoti vardus visiems šiems vaikams? Google turi laiko rasti atsakymams į žmonių klausimus, o aš turiu laiko vardams. Viskas vyksta algoritmų pagalba.

„Special Name“ internetiniame puslapyje vartotojai turi pasirinkti penkis žmogaus būdo bruožus iš 12. Išrinkti bruožai tarpusavyje yra susiejami ir vartotojui yra pateikiami 3 vyriški ir 3 moteriški angliški vaikų vardai. Visas procesas tetrunka tris minutes. Projekto pradžioje ši paslauga buvo nemokama, tačiau sistemai sugalvojus vardus 162 tūkst. vaikų, buvo nuspręsta ją apmokestinti. Tiesa, kaina nebuvo didelė – nesiekė dolerio. Paskutiniu metu „Special Name“ teikiamos vardų paslaugos vėl tapo nemokamos.

Projekto „Special Name“ logotipas

Projektas „Special Name“ dar vis yra aktyvus ir populiarus Kinijoje. Tiesa, pati Beau Jessup dalinai jaučiasi išspaudusi viską ką galima iš šio projekto. Mergina planuoja parduoti savo projektą kitai kompanijai kuri mato tolimesnių perspektyvų, o pati Beau tikisi sėkmingai panaudoti įgautą patirtį kitame projekte.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas