GyvenimasMianmaras

Buda su ausinėmis atnešė 2 metus kalėjimo

Buda
Buda. Nuotraukos autorius: Helena Cuerva. Šaltinis: pixabay

Philip Blackwood, gimęs Naujojoje Zelandijoje ir jau įžengęs į ketvirtą dešimtį metų amžiaus, 2014 metais ramiai administravo restoraną-kokteilių barą kuriame dirbo vienu iš vadovų, iki kol sugalvojo neeilinę reklamą – pavaizduoti Budą su ausinėmis. Problema ta, jog ši reklama jam netikėtai reiškė dvejus metus kalėjimo.

2014-tų metų gruodį Philip Blackwood sugalvojo neeilinę reklamą ir patalpino ją restorano-kokteilių baro „VGastro“ Facebook paskyroje. Fotografijoje kviečiančioje atvykti į renginį vykstantį „VGastro“ bare, buvo vaizduojamas Buda užsidėjęs ausines. Tokia nekaltai atrodanti reklama reiškė, jog jau po trijų mėnesių, 2015-tų metų kovą, Philip Blackwood buvo nuteistas dviems metams kalėjimo. Nuteistasis buvo apkaltintas tuo, kad pasityčiojo iš budizmo ir taip pažeidė Mianmaro religinius įstatymus. Pagal šiuos įstatymus yra draudžiama įžeidinėti, trikdyti, gadinti ar naikinti religinius simbolius ar statinius.

Philip Blackwood nebuvo vienintelis suimtasis. Kartu su juo nuteisti buvo baro savininkas U Tun Thurein, ir kitas baro vadovas U Htut Ko Ko Lwin. Visi trys asmenys buvo laikomi Insein kalėjime, Yangono mieste. Pasak teisėjo U Ye Lwin, „Akivaizdu, jog baras ir jo darbuotojai, šiuo veiksmu pažeidė ir pasityčiojo iš pagrindinės religijos šioje šalyje, o taip pat neigiamai buvo pavaizduotas Buda“. Būtų galima teigti, jog nuteistiesiems šiek tiek pasisiekė, kadangi maksimali bausmė už tokį nusižengimą galėjo būti keturi metai kalėjime, tačiau teisėjas nesustojo kuomet skyre dviejų metų bausmę kalėjime. Visi trys asmenys dar papildomai gavo po pusmetį kalėjime už tai, jog nelegaliai vykdė baro veiklą po 22 valandos.

Žmonių reakcija ir teismo sprendimas

Žmogaus teisių stebėjimo skyriaus (angl. Human Rights Watch), direktoriaus pavaduotojas Phil Robertson, teigė, jog toks teismo verdiktas yra „nesuvokiamas“. Phil Robertson sakė, kad „Tai yra akivaizdus atvejis kuomet yra kriminalizuojama žmogaus išsireikškimo laisvė. Be jokių abejonių tai smarkiai atsilieps Mianmaro reputacijai ir esu tikras, jog tai atsilieps neigiamai“. Griežti Mianmaro teismo sprendimai už religinius nusikaltimus nesibaigė. 2016-ais metais olandas buvo nuteistas už stiprintuvo atjungimą kuris reiškė sutrikdytas religines apeigas.

Sukurti tokį fotomontažą Philip Blackwood gavo įkvėpimo iš 1996-aisais metais Prancūzijoje įkurto Buddha Bar. Tai yra paslaugų kompleksas kurį sudaro barai, restoranai ir viešbučiai. Verta paminėti, jog šis paslaugų kompleksas taip pat yra labai kontraversiškai priimamas budistų. Pagrindinė to priežastis – budistų supratimu, nėra priimtina Budą naudoti kaip pop kultūros ar prekinį ženklą. 2010-ais metais vienas iš Buddha Bar buvo priverstas užsidaryti Džakartos mieste, Indonezijoje. To priežastis – budistų sukeltas streikas, kadangi Buda yra vaizduojamas kaip baro ženklas.

Smagi žinia ta, jog nuteistieji 2016-tais metais buvo paleisti į laisvę. Jų nuosprendį buvo nuspręsta sumažinti todėl, jog Budos su ausinėmis nuotrauka iš Facebook platformos buvo pašalinta greitai, o nuteistieji pateikė išsamų atsiprašymą. Laiške buvo teigiama, jog „Mūsų nesidomėjimas Mianmaru užtraukė mums didžiulę gėdą. Mes stengsimės ištaisyti šią klaidą mokydamiesi apie Mianmaro religiją, kultūrą ir kitus bruožus kurie šią šalį paverčia tokia unikalia ir pilna visko“.

Skaitykite daugiau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas