AktualijosKinija

Ceremonijos metu Kinijoje pagerbti COVID-19 herojai

Pagerbti COVID-19 herojai
"coronavirus-covid-19" Nuotraukos autorius: Nursing Schools Near Me. Pagal CC BY 2.0 licenziją.

2020-ųjų rugsėjo 8-tą dieną, antradienį, Kinijos prezidentas Si Dzinpingas (kin. 习近平 Xí Jìnpíng) ceremonijos metu, išreiškė didžiulę padėką šalies „herojams“ už „žmonių karą“ prieš COVID-19 virusą. Ceremonijoje pagrinde buvo minimas sunkus šalies gyventojų darbas ir kova, tačiau taip pat buvo minima ir gerai išpildyta valdančiosios Kinijos Komunistų partijos rolė. Specialiai buvo pagerbti COVID-19 herojai kurie įdėjo daugiausiai darbo kovojant su virusu Kinijoje.

Ceremonijos pradžioje, iškart atmesdamas Jungtinių Amerikos Valstijų ir kai kurių kitų pasaulio šalių kaltinimus, jog Kinija į Koronaviruso grėsmę sureagavo per vėlai, Si Dzinpingas pasakė, jog Kinija „veikdama skaidriai ir ryžtingai, sėkmingai išgelbėjo daug gyvybių“.

Kinija padėjo išsaugoti dešimtis milijonų gyvybių visame pasaulyje. Tai buvo pasiekta Kinijos praktiniais veiksmais. Tai parodo Kinijos nuoširdų norą būti kartu, bendruomenėje, ir kartu kurti ateitį su visais kitais.

Taip pat buvo pridedama, jog Kinija yra pirmoji iš pagrindinių pasaulio ekonomikų, kuri pilnai grįžta ir vėl yra pasiruošusi augti. Kaip teigia pats Si Dzinpingas, „tai parodo Kinijos atsparumą ir gyvybingumą“.

COVID-19 „herojus“ – Džong Nanšan

Antradienį buvo pagerbti COVID-19 herojai, tačiau ceremonijos metu didžiausią apdovanojimą gavo vienas iš pagrindinių vyriausiųjų patarėjų medicinos klausimais, Džong Nanšan (kin. 钟南山 Zhōng Nánshān). Medicinos ekspertas buvo apdovanotas „Respublikos medaliu“, kas yra didžiausias ir garbingiausias įvertinimas kokį galima gauti Kinijoje. Teigiama, jog būtent šis asmuo buvo pagrindinis, kuris padėjo Kinijai formuoti atsaką į COVID-19 virusą.

Džong Nanšan (kin. 钟南山 Zhōng Nánshān) 2015-aisais metais. Fotografijos autorius: 东方(美國之音記者)

Būtina paminėti, jog tas pats Džong Nanšan pirmą kartą išgarsėjo pasaulyje už tai, kad pasiskelbė „atradęs“ SARS virusą 2002-ųjų metų gale – COVID-19 viruso atmainą. Tuomet pulmonologas kartu su komanda nagrinėjo antrąjį SARS viruso atvejį Kinijoje, o po gero mėnesio suprato, jog ir jį patį palietė šis virusas. Tąkart išsigydęs namuose, jau po dviejų nepilnų savaičių, vasario mėnesio pradžioje, Džong Nanšan grįžo į darbą, ir pranešė, jog galimai bręsta nauja didžiulė problema, todėl būtina kuo greičiau su ja tvarkytis. Per trumpą laiką Džong Nanšano pasiūlyti gydymo metodai tapo standartu Kinijoje. Balandžio mėnesį Kinijoje apsilankę Pasaulio Sveikatos Organizacijos atstovai išklausė Džong Nanšaną ir tie patys gydymo metodai tapo taikomi visame pasaulyje.

Taip pat verta paminėti, jog kitas „herojus“ šioje ceremonijoje nebuvo minimas. Li Venliangas (kin. 李文亮 Lǐ Wénliàng), daktaras, kuris buvo perspėtas už tai, jog skleidžia melagingą informaciją trikdančią visuomenės gerovę. Li Venliangas, 2019-ųjų gruodžio 30-ąją dieną, savo kolegoms dirbantiems toje pačioje ligoninėje, pranešė apie naują, tačiau panašų virusą į SARS ir liepė jiems saugotis. Jau po poros dienų Li Venliangas buvo iškviestas į Uhano Viešojo saugumo biurą ir privalėjo pasirašyti pasiaiškinimą, jog skleidžia melagingą informaciją. Manoma, jog būtent Li Venliangas buvo vienas pirmųjų asmenų pasaulyje numatęs COVID-19 protrūkį, tačiau juo Kinijoje buvo atsisakyta patikėti. Vasario 7-tą dieną Li Venliangas mirė nuo Koronaviruso.

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos