#gegužėsGamtaGyvenimasJaponija

#gegužėsGamta: Sala Aogashima

Gegužės gamta
Asociatyvi fotografija. Šaltinis: Pixabay, pagal Public Domain licenciją. Apdirbta ir pritaikyta Tolimieji.lt

Atgimstanti gamta Tolimeiji.lt komandą paskatino sustoti ir pasigrožėti, o taip pat ir apmąstyti, ką išties mums reiškia gamta. Šio mėnesio cikle pažiūrėsime į Azijos gamtą, jos saugojimą, reiškinius, žmogaus sąveiką su ja. Pirmajame #gegužėsGamta ciklo straipsnyje kreipsime žvilgsnį į galbūt Jums dar nežinomą įstabios gamtos kampelį Filipinų jūroje – Aogashima sąlą.

Sala Aogashima (青 ヶ 島) yra vulkaninė Japonijos sala esanti Filipinų jūroje. Salą administruoja Tokijas ir ji yra maždaug 358 kilometrų į pietus nuo Japonijos sostinės. Aogashima saloje taip pat yra vienas iš nedaugelio pasaulyje egzistuojančių dvigubų vulkanų. Saloje gyvena tik 160 gyventojų, o tai yra vienas iš mažiausių Japonijos kaimų.

Salos istorija

Dauguma Aogashima gyventojų yra japonai. Sala minima Edo laikotarpio užrašuose, laikomuose Hachijō-jima, kuriuose vulkaninė veikla užfiksuota 1652 ir 1670–1680 metais. 1780 metų Liepos mėnesį įvykus žemės drebėjimui, po Ikenosawa kalderos ežerų kilo garai, kurie bėgant laikui kaupėsi. Tolesni žemės drebėjimai 1781 metų gegužę sukėlė ugnikalnių išsiveržimą, o per didžiulį išsiveržimą 1785 metais žuvo apie 130–140 iš 327 salos gyventojų.

Po 1785 metų įvykių atgal į salą gyventojai galėjo grįžti tik prabėgus 50 metų. Vadovaujami Sasaki Jirodayu, dar vadinamu „Aogašimos Moze“, po daugelio sunkumų ir pastangų, salos gyventojai pagaliau grįžo namo. Būtent dėl šio „grįžimo namo“, saloje buvo pastatytas salos restauravimo paminklas pavadinimu „Kanju“.

Aogashima. Autorius: Charly W. Karl

Gyvenimas saloje

Vienas iš salos gyventojų yra vyriausybės darbuotojas Masanubu Yoshida. Saloje vyras gyvena pastaruosius 15 metų. Masanubu Yoshida Smithsonian.com teigė, kad saloje yra daug natūraliu salos grožiu pasigrožėti leidžiančių vietų. Žygiai pėsčiomis, žvejyba ir stovyklavimas yra vienos iš populiariausių veiklų, kuriomis užsiima saloje gyvenantys žmonės, taip pat rekomenduojantys šias veiklas pabandyti ir turistams. Vyras taip pat pridėjo, jog:

„Mes taip pat palaiminti karštomis versmėmis ir geotermine energija, atsirandančia dėl ugnikalnio“

Aogashima

Be plataus ploto žalumos, saloje yra ir shochu varykla. Shochu yra alkoholis, panašaus į degtinę, bei esantis Japonijos nacionalinis gėrimas. Taip pat saloje yra druskos gamykla, kelios universalinės parduotuvės, nakvynės su pusryčiais namai ir automobilių remonto fabrikas. Masanubu Yoshida, kalbėdamas apie palyginimą tarp Japonijos miestų ir Aogashima, taip pat pridėjo, kad:

„Aš dažnai keliauju į žemyną verslo reikalais, bet mane gąsdina spūstys – žmonių tiesiog per daug. Aogašimoje galime pajusti puikią gamtą, kurios negali patirti didmiesčiuose“.

Pagal daugumą kelionių agentūrų, sala vis dar yra nepaliesta turizmo, todėl Aogashima yra puiki vieta vienatvės ieškotojams, nuotykių mėgėjams ir tiems, kurie tiesiog mėgsta tyrinėti dar netyrinėtas vietas. Norint apkeliauti visą salą, nereikės daugiau nei vienos nakties bei dviejų dienų, tačiau siūloma neskubėti ir pasilikti ilgesniam laikui.

Skaitykite toliau

.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus