JaponijaKinija

Didžioji Britanija Azijos vandenyse visam laikui dislokuos du karo laivus

Didžioji Britanija Azijos vandenyse

Didžioji Britanija liepos 20 dieną pranešė, kad Azijos vandenyse visam laikui dislokuos du karo laivus, po to, kai šios „Queen Elizabeth“ lėktuvnešis ir palydos laivai rugsėjį išplauks į Japoniją per jūras, kur Kinija dėl įtakos varžosi su JAV ir Japonija.

Kodėl buvo priimtas toks sprendimas?

Tokie veiksmai kilo dėl to, jog Didžioji Britanija sparčiai stiprina savo santykius su Japonija, kuri išreiškė didžiulį susirūpinimą dėl augančių Kinijos teritorinių ambicijų regione, įskaitant ir Taivaną. Naujienos buvo praneštos tada, kai Didžiosios Britanijos gynybos ministras Ben Wallace šią savaitę vizitavo Japonijoje.

Britanijos ambasados ​​Tokijuje atstovas spaudai teigė, kad Didžiosios Britanijos laivai neturės nuolatinės bazės, todėl nėra žinoma iš kurių uostų veiks Karališkojo laivyno laivai. Manoma, jog didžiausia paramą suteiks Japonija, kuri taip pat yra artima JAV sąjungininkė bei turi didžiausią JAV karinių pajėgų koncentraciją už JAV ribų, įskaitant laivus, lėktuvus ir tūkstančius jūrų pėstininkų.

Kitas didėjančio Didžiosios Britanijos regioninio dalyvavimo ženklas, Wallace, vykęs į Japoniją su karinių vadų delegacija, teigimu yra tas, kad Didžioji Britanija galiausiai taip pat dislokuos „Littoral Response Group“ – jūrų pėstininkų vienetą, apmokytą vykdyti misijas, įskaitant evakuaciją ir antiteroristines operacijas.

Didžiosios Britanijos politikų komentarai

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Boris Johnson, kalbėdama apie dislokavimą, žurnalistams teigė, jog tai yra skirta:

„[parodyti] savo draugams Kinijoje, kad mes tikime tarptautine jūrų teise, veiksmus darant savimi pasitikinčiu būdu, tačiau ne konfrontuojant“

Ministras pirmininkas taip pat pridėjo:

„Nenorime nieko vadinti blogu, bet manome, kad Jungtinė Karalystė vaidina labai svarbų vaidmenį, palaikant teisės normas, egzistuojančias tarptautinėmis taisyklėmis paremtoje sistemoje, nuo kurios mes visi, su draugais ir partneriais amerikiečiais, olandais, australais, indais bei daugeliu kitų, priklausome.“

Kol kas vis dar neaišku, kokio tipo laivus karališkasis jūrų laivynas laikys regione ar kokia bus nuolatinio dislokavimo bazinė tvarka, tačiau, atrodo, jame bus patruliniai laivai (OPV), palaikomi bazių, esančių Australijoje ir Singapūre.

Didžioji Britanija Azijos vandenyse jau daugelį metų neturi nuolatinių jūrų pajėgų Rytų Azijoje bei nuolatinės bazės, nes jos karinė jūrų bazė Honkonge HMS Tamar buvo uždaryta, kai buvusi kolonija 1997 metais buvo perduota Kinijos Liaudies Respublikai. Tačiau Japonija turi keletą didelių karinių jūrų pajėgų bazių, galinčių priimti britų laivus, taip pat dvi Jungtinių Valstijų jūrų bazės, todėl tikėtina, jog daug palaikymo britai sulauks būtent iš ten.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija