Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Gyvenimo vizos“ (1997) peržiūra Vilniuje ir Kaune

„Gyvenimo vizos“
Dokumentinio filmo „Gyvenimo vizos“ plakatas. Plakato autorius: Sugihara Week

Dokumentinis filmas „Gyvenimo vizos“ bus rodomas du kartus – Vilniuje ir Kaune.

Renginio data: Vilniuje – 2020-10-13. Kaune – 2020-10-16.

Renginio laikas: Vilniuje – 18:00-19:30. Kaune – 13:00-15:00

Renginio vieta:

Vilniuje – Vilniaus žydų viešoji biblioteka / Vilnius Jewish Public Library Gedimino pr. 24.

Kaune – Vytauto Didžiojo universiteto Mažoji salė/ VMU Small Hall  K. Donelaičio g. 58

Renginio aprašymas:

Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedra maloniai kviečia į Andrzejaus Miłoszo dokumentinio filmo “Gyvenimo vizos” pristatymą (1997, Lenkijos televizijos (TVP) produkcija). Jis organizuojamas Sugiharos savaitės proga.


Filmas pasakoja apie japonų diplomatą Chiunę Sugiharą, kuris labai rizikuodamas 1940 m. vasarą, padedamas lenkų žvalgybos karininkų, ir bendradarbiaudamas su Nyderlandų garbės konsulu Lietuvoje Janu Zwartendijku išgelbėjo tūkstančius žydų, daugiausia pabėgėlių iš Lenkijos. Ch. Sugihara išdavė daugiau nei 2600 tranzitinių vizų per Japoniją vykti į kitas šalis, dažnai nurodant, kad vykstama į Kurasao salas, tuo metu priklausiusias Nyderlandams. Tačiau Kurasao niekas iš išgelbėtųjų taip ir nepasiekė…


Per Vladivostoko ir Tsurugos uostus papuolus į Japoniją ir dažniausiai apsistojus Kobėje pabėgėliams teko tvarkytis tolimesnius įvažiavimo ir išvykimo formalumus. Daliai jų labai pasitarnavo Lenkijos ambasados Tokijuje vadovas Tadeusz Romer. Tokijuje jis buvo įkūręs Pagalbos karo aukoms lenkų komitetą. T. Romer koordinavo rūpinimosi pabėgėliais veiksmus ir gaudavo jiems Kanados, Australijos, JAV ar Naujosios Zelandijos vizas.


Lenkų režisieriaus Andrzejo Miłoszo filmas „Gyvenimo vizos“, tai dokumentas, liudijantis tokių žmonių kaip Chiune Sugihara, Jan Zwartendijk ir Tadeusz Romer drąsą, bei tūkstančių išgelbėtų žydų istorijas, prisiminimus bei išgyvenimus.


Filmo istorinį kontekstą pristatys filmo konsultantas, istorikas ir politologas, Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedros docentas dr. Andžej Pukšto.
Filmas lenkų kalba su lietuviškais titrais.

Organizatoriai: Lenkijos ambasada Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedra

Norėdami dalyvauti renginyje, būtinai užsiregistruokite:

Registracija filmo peržiūrai Vilniuje

Registracija filmo peržiūrai Kaune

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su COVID-19 pandemijos reikalavimais. Jie bus patikslinti prieš renginį.

Oficialios renginio nuorodos

Kiti artėjantys renginiai

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Lietuvoje