Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra

Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai
Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai. Plakato autorius: Sugihara Week

Renginio data: 2020-10-16

Renginio laikas: 11:00-12:30

Renginio vieta: Azija LT, Savanorių pr. 3-2, LT-44255 Kaunas

Jeigu dar nematėte šio estetiško ir kupino istorijų dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, kviečiame pasižiūrėti jį Sugiharos savaitės metu. Jį pristatys vienas iš kūrėjų dr. Aurelijus Zykas.


Filme „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti.

Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

„Nors šie keturi žmonės niekuomet nebuvo susitikę, dirbo skirtingus darbus, ir netgi tam tikra prasme gyveno skirtingose epochose, jų visų keliai susikirto Kaune, kuris iki Antrojo pasaulinio karo buvo dviejų tautų santykių istorijos epicentru, – teigė filmo idėjos autorius dr. Aurelijus Zykas. – Neatsitiktinai filmą baigėme kurti Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio, metais, kuomet gyvai prisimename prieškario Lietuvą.“

Renginį organizuoja Azija LT.

Renginys nemokamas, išankstinė registracija privaloma.

Registracija į renginį

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su COVID-19 pandemijos reikalavimais. Jie bus patikslinti prieš renginį.

Oficialus renginio aprašymas Facebook platformoje

Kiti artėjantys renginiai

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Lietuvoje