AktualijosFilipinaiGyvenimas

Filipinai žengia svarbų žingsnį vaikų teisių apsaugos link

Vaikai, Manila, Filipinai, vaikų teisių apsauga
Vaikai, Manila, Filipinai, Autorius: Rica Tejada, Pagal Public Domain licenciją

Filipinų Atstovų rūmai šių metų gruodžio mėnesį žengė svarbų žingsnį geresnės vaikų teisių apsaugos link, patvirtinus įstatymą, pakeliantį santykiavimo sutikimo amžių iki 16 metų. Prieš tai legalus asmens sutikimas seksualiniams santykiams amžius Filipinuose buvo 12 metų. Įstatymo įvedimas kriminalizuos suaugusio asmens lytinį santykiavimą su nepilnamečiu asmeniu, taip pat žalingas nuostatas Filipinų 1997 m. apsaugos nuo seksualinės prievartos įstatymą.

Iki naujojo teisės akto patvirtinimo legalus asmens sutikimo amžius buvo 12 metų. Nors įstatymui įgalinti vis dar reikalingas siūlomo teisės akto patvirtinimas Filipinų senate, tačiau parodo pozityvius pokyčius, patriarchališka vadinamoje Filipinų visuomenėje. Valstybė, Cameleon Association ir Unicef duomenimis, yra laikoma vaikų seksualinio išnaudojimo karštuoju tašku, pastaraisiais metais vis augant internetinio vaikų išnaudojimo nusikaltimų skaičiui. (Cameleon, UNICEF)

Dėl skurdo ir menkų vaikų teisių apsaugos reglamentų, vaikai Filipinuose dažnai patiria sunkumus, turi dirbti tam , kad išlaikytų šeimą.
Dėl skurdo ir menkų vaikų teisių apsaugos reglamentų, vaikai Filipinuose dažnai patiria sunkumus, turi dirbti tam , kad išlaikytų šeimą. „Minding the family business“, Autorius: FotoGrazio, pagal CC BY-NC-ND 2.0 licenciją

Apsaugos nuo Seksualinės Prievartos Įstatymo Pakeitimai

1997 m. įvestas Filipinų apsaugos nuo seksualinės prievartos įstatymas  turėjo daug teisinių spragų. Dėl to, kad asmens sutikimo amžius buvo 12 metų, dažnu atveju seksualinės prievartos bylose šis faktas ir seksualinę prievartą patyrusio asmens amžius buvo sėkmingai naudojami kaip gynyba kaltinamajam. Naujasis teisės aktas efektyviai turėtų panaikinti šią spragą. Taip pat šiame teisės akte įtraukiamas ir punktas panaikinantis prieš tai galiojusią teisinę nuostatą, atleidusią kaltinamąjį nuo išžaginimo nusikaltino, jei kaltinamasis iškeldavo pasiūlymą vedyboms. Toks pataisymas įveda apsaugą abiejų lyčių atstovams, nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos.

Filipinų vaikai susiduria su dideliu kiekiu sunkumų dėl prastai įgalintų vaiko teisės apsaugos reglamentų. Šios problemos „nurodo, kad šalyje reikalingas amžiaus grupėms tikslinis seksualinis švietimas bei pagalbos ir informacijos suteikimas nepilnamečiams.“ (Conde, 2020) Įgalintas, šis įstatymas bus nemažas žingsnis Filipinų visuomenėje teisingesnio požiūrio į vaikų teisių apsaugą, sveikatą ir saugumą link.

Skaitykite toliau:

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos