Lietuvoje

Filmo „Persona non Grata“ peržiūra Vilniuje

Persona non Grata
Filmo "Persona non Grata" plakatas. Plakato autorius: Sugihara Week

Renginio data: 2020-10-15

Renginio laikas: 18:00 – 20:45

Renginio vieta: Forum Cinemas, Savanorių pr. 7, Vilnius

Amerikiečių režisieriaus Cellin Gluck vaidybinis filmas „Persona non Grata“, kuriame vaidina Japonijos kino žvaigždės Toshiyuki Karasawa ir Koyuki, pasakoja prieš 80 metų Kaune įvykusią istoriją.


Filmą „Persona non Grata“ pristatys Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas dr. Aurelijus Zykas. Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.


Diplomatas Sugihara tikisi būti paskirtas į Sovietų Sąjungą, kur galėtų panaudoti savo rusų kalbos žinias ir žvalgybininko talentą, bet jam į šią šalį uždrausta įvažiuoti – vietoj to jis išsiunčiamas į Lietuvą. Kaune kartu su savo partneriu Pešu jis toliau renka informaciją apie įvykius Europoje. 1939 m., kai Vokietija įsiveržia į Lenkiją ir pradeda Antrąjį pasaulinį karą, siekdami išvengti nacių persekiojimo, žydų pabėgėliai miniomis plūsta pas Sugiharą. Nesulaukęs patvirtinimo iš Japonijos vyriausybės ir pasmerkdamas save pavojams, Sugihara ryžtasi pradėti dalinti vizas pabėgėliams…


Čiunė Sugihara, per Antrąjį pasaulinį karą nuo Holokausto išgelbėjęs šešis tūkstančius žydų, dar žinomas kaip Japonijos Šindleris. Tačiau ne visi žino, kad jis buvo ir talentingas žvalgybos pareigūnas.

Nepaisydamas asmeninės rizikos, užsienio kalbų žinias ir žvalgybininko talentą jis drąsiai panaudojo įvairiose šalyse. Mandžiūrijoje ir Lietuvoje jis sukūrė žvalgybos tinklą, kuris sekė pasaulio įvykius ir siuntė informaciją į Japoniją.

Renginį organizuoja Kauno-Japonijos draugystės asociacija.

Rėmėjas: LR Užsienio reikalų ministerija.

Renginys nemokamas.

Išankstinė registracija nereikalinga. Nemokamus bilietus galėsite pasiimti kino teatro kasoje likus 2 val. iki seanso. Vietų skaičius ribotas.

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su COVID-19 pandemijos reikalavimais. Jie bus patikslinti prieš renginį.

Oficialus renginio aprašymas Facebook platformoje

Kiti artėjantys renginiai

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Lietuvoje