GyvenimasKinija

Moterų futbolo mačas Kinijoje atšauktas dėl kiek keistos priežasties

Futbolo mačas Kinijoje
Asociatyvi fotografija. Kinijos moterų futbolo rinkinė Algarve taurėje, 2015 m. Fotografijos autorius: Anders Henrikson. Licencijuota pagal CC BY 2.0 licenciją.

Merginų futbolo mačas Kinijoje buvo atšauktas dėl kiek neįprastai mums atrodančios priežasties. Pasak vietos spaudos, praėjusį savaitgalį merginų futbolo mačas buvo atšauktas todėl, kad merginos buvo su dažytais plaukais…

Rungtynės tarp Fudžou (kin. 福州 Fúzhōu) ir Dzimei (kin. 集美 Jíměi) universitetų merginų komandų neįvyko todėl, jog buvo pažeistas vienas iš Fudzien (kin.福建 Fújiàn) provincijos, kurioje turėjo vykti varžybos, švietimo sistemos įstatymų. Nurodymas teigia, jog „atletams yra draudžiama dažyti savo plaukus, auginti ilgus plaukus (tai galioja vaikinams), nešioti keistas šukuosenas, ar nešioti bet kokius aksesuarus.“.

Abi merginų futbolo komandos sužinojusios apie tokį įstatymą, nusprendė nusipirkti juodų plaukų dažų, paslėpti bet kokias prieš tai buvusias dažytas spalvas ir taip išspręsti šią problemą dar prieš prasidedant futbolo mačui. Nepaisant to, prieš pat varžybas keletas žaidėjų buvo nepriimtos žaisti, kadangi jų sumanymas buvo pastebėtas ir jos buvo apkaltintos plaukų dažymu ar garbanojimu.

Kritinis smūgis Fudžou komandai buvo suduotas tuomet, kai vienai iš žaidėjų buvo pranešta, jog jos „plaukai nėra pakankamai juodi“, todėl ji taip pat negalės žaisti. Tai reiškė, jog Fudžou komandoje liko tik šešios žaidėjos, o toks skaičius nėra pakankamas tam, kad žaidimas vyktų, tad komanda turėjo pasiduoti.

Šis futbolo mačas Kinijoje greitai pasiekė ir kinų socialinį tinklą „Weibo“. Greitai užsiplieskė diskusijos kuriose buvo apstu pykčio ir nepasitenkinimo tokiomis taisyklėmis, tačiau taip pat buvo randama ir pašaipų merginų link. Vienas iš socialinio tinklo „Weibo“ vartotojų iškėlė klausimą – „Moterims futbolininkėms yra draudžiama dažytis plaukus, tačiau kodėl neatsiranda jokių problemų kuomet vyrai futbolininkai yra su tatuiruotėmis? Kodėl keliami dvigubi standartai?“.

Faktas, jog Kinijoje tokiais įstatyminiais sprendimais yra siekiama apsaugoti tradicinės šeimos ir tradicinių lyčių išvaizdos sampratą. Dvigubai standartai atsiranda ten, kur jie yra patogūs apsaugoti šias vertybes.

Cenzūra ir dvigubi standartai Kinijoje

Kinija yra žinoma griežtomis pažiūromis, senais papročiais ir kartais kiek keistais sprendimais. Dar vienas keistas sprendimas siekiant apsaugoti tradicinę lyčių išvaizdos sampratą sukėlė mažą skandalą 2019-ųjų pradžioje. „iQiyi“ yra vaizdo transliacijos paslaugų tiekėja (labai panaši į Netflix) ir būtent dėl šios platformos kilo skandalas.

Fotografijoje pavaizduotas aktorius Jing Boran vaidinęs „I Actor“. Kairėje matomas kadras iš pirmojo „I Actor epizodo. Dešineje kadras iš trečiojo „I Actor“ epizodo. Dešinėje yra matoma kiek keista ausies spenelio forma, kas sufleruoja apie vaizdo redagavimą.

Nuo 2019-ųjų metų pradžios transliuojami vaizdo įrašai yra papildomai redaguojami. Vaizdo įrašai yra pakeičiami taip, jog aktoriai vyrai būtų be auskarų. Visuose kadruose kur vyras turėtų būti su auskaru, yra įterptas išliejimo efektas. Tam, kad būtų paprasčiau suprasti, pateikiame keletą kadrų iš „iQiyi“ esančių vaizdo įrašų.

Nieko nuostabaus, toks sprendimas buvo pasitiktas su nepasitenkimu. „Weibo“ platformoje grotažymė #MaleTVStarsCantWearEarrings buvo panaudota beveik 90 tūkst. kartų. Vartotojai diskutavo, jog taip atsiranda dvigubi standartai, kadangi aktorėms auskarai nebuvo pašalinami. Vieni vartotojai teigė, jog „tai yra vieša seksizmo apraiška ir Kinija dėl tokio sprendimo grįžta šimtmečiu atgal“. Tuo tarpu kita pusė teigė, jog „vyrai turi atrodyti kaip vyrai“.

Footografijoje pavaizduotas aktorius Lin Yanjun ir aktorė Dee Hsu. Matoma, jog vieta apie aktoriaus ausį yra išsiliejusi. Tuo tarpu aktorė Dee Hsu yra matoma su auskaru.

Vienas iš „Weibo“ vartotojų pateikė kiek juokingą pasiūlymą – „Vyrai kurie nešioja auskarus yra bailiai. Čingischanas taip pat yra bailys, kadangi jis nešiojo auskarus – turėtumėmė jį pamiršti ir ištrinti iš istorijos vadovėlių!“

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas