PolitikaTaivanas

Ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane: konflikto metu skraidė kiaulių organai

Ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane
Ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane. Kadras užfiksuotas iš Global News įkelto vaizdo įrašo YouTube platformoje.

Konfliktai peraugantys į fizinius konfliktus Taivano parlamente nėra retas atvejis. Didžiąją dalį vietų parlamente užimantys Demokratinės pažangos partijos (DPP) (kin. 民主進步黨, Mínzhǔ Jìnbù Dǎng) dažnai kovoja su opozicijoje esančiais Gomindano (KMT) (kin. 中國國民黨, Zhōngguó Guómíndǎng) partijos nariais. Kaip teigia vienas vietos žurnalistų, „tos kovos nėra visiškai rimtos ir neturi ketinimų kažką rimtai sužeisti… įstatymų leidėjai taip nori parodyti, jog jie tvirtai laikosi savo pažiūrų ir yra pasiruošę už jas atsakyti“. Šio straipsnio gale pridėsime keletą įrašų iš tokių kovų Taivano parlamente, tačiau šią savaitę įvykęs ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane nėra eilinis. Mūšio lauke buvo pasitelkti net kiaulių organai.

Ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane 2020 metais.

Lapkričio 27-osios ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane

Šįkart kovą pradėjo Gomindano partijos atstovai. Ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane įsiplieskė dėl valdančiosios Demokratinės pažangos partijos įstatymo išleidimo, kuris sako, jog į Taivaną, nuo artėjančių metų sausio 1 dienos, bus galima iš JAV importuoti kiaulieną su raktopaminu. Raktopaminas yra priedas dedamas į kiaulių pašarą ir lemiantis mažiau riebią kiaulieną. Problema ta, jog raktopamino naudojimas yra uždraustas Taivane, Kinijoje ir net Europos Sąjungoje – teigiama, jog šis priedas smarkiai kenkia žmogaus ir pačių gyvulių sveikatai.

Taigi, parlamento posėdžio metu, Gomindano partijos atstovai nusprendė nebetylėti dėl šio valdančiosios partijos sprendimo. Siekdami sutrikdyti posėdį, Gomindano partijos nariai pradėjo mėtyti Taivano Premjerą Su Tseng-chang kiaulių organais. Nieko nuostabaus – staigiai kilo ir mažos tarpusavio riaušės. Konfliktui aprimus, Demokratinės pažangos partijos atstovai pasmerkė šį Gomindano veiksmą. Vienas iš DPP narių teigė, jog „tai tiesiog yra maisto produktų gadinimas, o pats protestas buvo šlykštus ir sukėlė smarvę parlamento rūmuose.“.

Kaip ir minėjome, fiziniai konfliktai Taivano parlamente nėra retas atvejis. Apačioje esantis vaizdo įrašas yra užfiksuotas 2017-aisais metais kuriame pagrinde pavaizduotos tos pačios dvi politinės partijos. Konliktas vyko dėl kontraversiškai visuomenės ir opozicijos priimto Taivano infrastruktūros gerinimo plano, kurio vertė – beveik 14 mlrd. JAV dolerių.

Kova tarp įstatymų leidėjų Taivane 2017 metais.

2013-aisais vykęs konfliktas skiriasi nuo praeitų dviejų vienu esminiu aspektu – tąkart opozicijoje buvo Demokratinės pažangos partijos atstovai. Konfliktas įvyko dėl iškelto balsavimo – ar reikalingas referendumas dėl branduolinės jėgainės (atominės elektrinės) statybų? DPP nariai teigė, jog tokios jėgainės statybos yra pernelyg drąsios, kadangi ne taip seniai įvyko 2011-ųjų Fukušimos avarija.

Ginčas tarp įstatymų leidėjų Taivane 2013 metais.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Politika