#gruodžioGrotuvasCiklaiJaponija

#gruodžioGrotuvas: Japonijos merginų grupė SCANDAL

kiniškas repas

Šį kartą #gruodžioGrotuvas kviečia susipažinti su Japonijos merginų poproko grupe SCANDAL (jap. スキャンダル), kuri jau daugiau nei 14 metų stebina pasaulį savo atliekama muzika.  Grupę sudaro keturios narės: Haruna Ono – vokalas ir ritminė gitara, Mami Sasazaki – elektrinė gitara, Tomomi Ogawa – bosinė gitara ir Rina Suzuki – būgnai.

Kaip viskas prasidėjo?

Grupės istorija prasideda nuo 2006 metų rugpjūčio mėnesio ir Caless vokalo bei šokių mokyklos, kurią tuo pačiu metu lankė visos keturios šios grupės merginos. Nors būdamos dar mokyklinio amžiaus ir beveik viena kitos nepažinodamos, mokyklos personalo paragintos, jos sutiko išbandyti savo sugebėjimus muzikoje ir suformuoti grupę.

Įdomu tai, jog nei viena iš narių iki grupės suformavimo nemokėjo groti muzikiniais instrumentais, kuriais groja dabar. Pavyzdžiui, būgnininkė Rina, mokėjo groti pianinu, o vokalistė Haruna – jau tada puikiai valdė šokių judesius ir stengėsi tapti profesionalia šokėja.

Pirmieji grupės pasirodymai vyko tikrai ne sausakimšose arenose. 2007 metais Osakos pilies parkas tapo vieta, kuriame grupė pasirodydavo gyvai savaitgaliais. Po kurio laiko, grupė pradėjo gauti kvietimus pasirodyti įvairiuose renginiuose. Vieno iš renginių metu SCANDAL buvo pastebėta įrašų kompanijos Kitty Records, su kuria grupė ir sudarė sutartį. Tad jau 2008 metais buvo išleistas pirmasis singlas „Space Ranger“ (jap. スペースレンジャー) ir pirmieji pasirodymai už Japonijos ribų – JAV, Prancūzija ir Honkongas.

SCANDAL muzikinis klipas „Doll“

Kodėl „SCANDAL“?

Grupės pavadinimas SCANDAL turi kiek komišką istoriją. Susiformavus grupei, merginos repetuodavo studijoje pavadinimu „Studio Brotherz“. Šalia minėtos studijos buvo įsikūrusios kitos įvairios paskirties parduotuvės ar įmonės. Viena jų, turėjusi kone didžiausia iškabą, buvo prekių, skirtų suaugusiems parduotuvė pavadinimu スキャンダル (angl. scandal). Tokiu, gal kiek neįprastu būdu, grupės merginoms patikęs pavadinimas buvo „pasiskolintas“ ir pritaikytas jų grupei.

Muzika ir kūryba

Grupę SCANDAL priskirti tam tikram muzikos stiliui nėra taip paprasta. Nors, matomai, daugiausia dainų yra poproko stiliaus, tačiau grupės grojaraštyje netrūksta tiek sunkesnio tipo roko, kaip dainose „Heavenly feeling“ (jap. ヘブンな気分) ar „Rainy“, tiek pop muzikos stiliaus kūrinių, kaip „Scandal in the House“ ar „I want you“.

Tikrai ne retas atvejis, kai Japonijos muzikos industrijoje grupės ar atlikėjai išgarsėja dėka japoniškų animacinių filmų – animė pagalba, kuriuose skamba jų kurta muzika. Nors SCANDAL merginos yra ne kartą yra minėjusios, kad nenori išgarsėti tokiu būdu, ketveriukės muziką galima išgirsti keliuose populiariuose animė, kaip „Bleach“, su daina „Harukaze“ ir „Shojo S“ ir naujausiame „GeGeGe no Kitaro“ (jap. ゲゲゲの鬼太郎) su daina „A.M.D.K.J.“.

SCANDAL muzikinis klipas „A.M.D.K.J.“

SCANDAL per 14 gyvavimo metų tikrai nešvaistė laiko veltui. Grupė yra išleidusi 27 singlus, 9 albumus ir net 52 muzikinius klipus.  Nors pačioje pradžioje merginoms dainos bei muzika buvo rašoma už jas, tačiau bėgant laikui jos tapo vis savarankiškesnės. Albumuose daugėjo vienos ar kitos narės parašytų dainų, besiplečiant supratimui apie muziką, jos pačios pradėjo kurti ją. Išskirtiniu SCANDAL albumu tapo „Yellow“, išleistas 2016 metais. Albumą sudarė dainos, kurių tiek žodžius, tiek muziką buvo sukūrusios pačios grupės narės.

Sekantis žingsnis didesnio savarankiškumo link įvyko jau 2018 metais. Kalėdinio koncerto metu „Best Xmas 2018” SCANDAL paskelbė apie jų pačių įrašų kompanijos pavadinimu „her“ įkūrimą. „Hardwarezone“ interviu su SCANDAL metu, grupės narės minėjo, jog „her“ yra lyg „namai“, kuriuose gali būti savimi, leidžiantys laisvai atsiskleisti grupės kūrybiškumui bei tikrosioms emocijoms per muziką. Jau sekantis grupės singlas „Masterpiece/Mabataki“ buvo išleistas jų nuosavos įrašų kompanijos „her“.

SCANDAL muzikinis klipas „Masterpiece“

SCANDAL Japonijoje ir užsienyje

Populiarumu Japonijoje SCANDAL nė iš tolo neprilygsta tokioms muzikos grupėms kaip AKB48 ar BABYMETAL. Tačiau merginoms netrūksta fanų – jų kūrybą palaiko net 2 oficialūs fanų klubai „Club Scandal“ ir „Scandal Mania“. Narystė fanų klubuose yra mokama, bet nariai turi įvairių privilegijų, kaip, galimybę anksčiau įsigyti koncertų bilietus ar išskirtinės fanų klubams skirtos atributikos.  Svarbu paminėti ir tai, kad bilietai į SCANDAL koncertus tokiose arenose kaip Nippon Budokan ar Osaka-jo Hall, talpinančiose per 14 tūkst. žiūrovų buvo išparduoti ne kartą.

Nors merginų pasirodymų metu kūriniai yra atliekami tik japonų kalba, tačiau tai jų nesustabdė nuo pasirodymų svetur. Nuo pat 2008 metų, merginos aktyviai koncertuoja ne tik Japonijoje, tačiau kasmet pasirodo ir užsienio šalyse.  o pirmąjį pasaulinį turą surengė 2015 metais su albumu „Hello World“. Antrasis pasaulinis turas buvo numatytas jau šiais, 2020 metais, su naujausiu grupės albumu „Kiss from the Darkness“, tačiau buvo metams atidėtas dėl visame pasaulyje siaučiančios pandemijos. Grupė, negalėdama pakeisti esamos situacijos savo muzikos gerbėjams surengė koncertą tuščioje salėje, kurį buvo galima stebėti internetu.

Grupė SCANDAL neliko nepastebėta ir užsienio garsenybių. 2017 metais grupė buvo pakviesta į Vokietijos dainininkės NENA 40 metų scenoje minintį koncertą (NENA – Nichts Versäumt) į kurį atvyko atlikėjai iš viso pasaulio. Koncerto metu grupė atliko japonišką NENA dainos „Willst du mit mir gehn“ versiją ir kartu su visais dainavo pasaulyje gerai žinomą NENA dainą „99 Luftballons“. Interviu po šou metu, SCANDAL neslėpė nustebusios, kad gavo kvietimą į šį renginį ir atskleidė, kad NENA sakė joms mėgstanti jų muziką.

Kviečiame pasiklausyti SCANDAL muzikos!

SCANDAL muzikinis klipas „Tsuki“

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus