GyvenimasHonkongas

Honkonge įvykdyta vagystė, kuri galimai įvertinta beveik 450 mln. eurų

vagystė Honkonge
Daugiabučiai Jaumatei. Fotografijos autorius: Tears2012. Licencijuota pagal CC BY-NC 2.0 licenciją.

Praėjusią savaitę, rugsėjo 16-tą dieną, buvo gautas pranešimas apie vagystę, kuri galimai yra pati didžiausia vagystė Honkonge per visą istoriją. Vietos kolekcionerius Fu Chunxiao savo pavogtą kolekciją įvertino 4 mlrd. Honkongo dolerių (beveik 450 mln. eurų).

Honkongo policija ieško trijų įtariamųjų kurie apšvarino kolekcionierių Fu Chunxiao. Iš žemyninės Kinijos kilęs kolekcionierius yra žinomas dėl savo pašto ženklų, ir Kultūrinės revoliucijos laikotarpio meno dirbinių kolekcijos.

Vagystės Honkonge detalės

Vagystė įvyko kolekcionieriaus bute, Honkonge, Jaumatei (angl. Yau Ma Tei) teritorijoje. Policijos teigimu, į butą buvo įsilaužta naudojant jėgą. Kaip teigia Fu, bute jis įprastai negyvena, o tiesiog naudoja patalpas kaip savotišką sandelį. Apie vagystę jam buvo pranešta telefonu, kuomet jis buvo žemyninėje Kinijoje.

Apmaudu tai, jog Fu Chunxiao negali atvykti į Honkongą dėl kelionių apribojimų siekiant pažaboti Koronvirusą. Iki kol Fu dukra nepaaiškino Honkongo pareigūnams apie pavogtų objektų vertę, didelio teisėsaugos sujudimo nebuvo. Dukrai parodžius kai kurių objektų rinkos kainas, buvo siekiama kuo skubiau įvertinti bendrą šios vagystės mastą. Faktas, jog tiksli vertė nėra išmatuojama, tačiau spėjama, jog ji svyruoja apie 4 mlrd. Honkongo dolerių. Jei tokia kolekcionuojamų pavogtų daiktų vertė bus patvirtinta ekspertų – tai bus didžiausia vagystė Honkonge per visą istoriją.

Kaip teigia Fu Chunxiao, brangiausias prarastas objektas iš kolekcijos – dviejų metrų ilgio kaligrafiškai Mao Dzeduno (kin. 毛泽东 Máo Zédōng) užrašyta poema. Pats kolekcionerius teigia, jog ši, didžiulę istorinę ir kultūrinę vertę turinti poema, negali būti įvertinama pinigais, tačiau spėjama, kad jos vertė būtų maždaug 2 mlrd. Honkongo dolerių (maždaug 220 mln. eurų).

Kitas pavogtas ir brangus daiktas – kolekcinis pašto ženklas iš Kinijos. Ženklas išleistas 1968-aisais metais turi užrašą „Visa šalis yra raudona“ (angl. The whole country is red). Šį ženklą, kurių tikima, jog yra telikę 9, Fu Chunxiao 2018-aisais metais laimėjo aukcione už 13.8 mln. Kinijos juanių (1.74 mln. eurų). Ženkle yra vaizduojami Kinijos žmonės ir „Maža raudona knygelė.

vagystė Honkonge
„Visa šalis yra raudona“. Fotografijos autorius: Wang Wei Sheng

Fu Chunxiao yra žinomas dėl savo kolekcionieriaus veiklos ir yra žinomas Honkongo Filatelijos bendruomenės narys. 2018-aisais metais kolekcionierius buvo atidaręs parodą, kurioje demonstravo daugiau nei 200 pašto ženklų iš Kultūrinės revoliucijos Kinijoje laikotarpio.

SCMP reporteriams susisiekus su kolekcioneriumi, jis nedaugžodžiavo: „Esu sukrėstas to kas įvyko. Labai liūdžiu, kadangi prarasti daiktai yra neįkainojami, o blogiausia tai, jog nežinau kaip su jais dabar yra elgiamasi. Būtent tai mane trikdo.“. Teigiama, jog kolekcionerius dieną po žinios apie vagystę, atsidūrė ligoninėje dėl jį ištikusio šoko.

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas