AktualijosHonkongas

Honkongo aktyvistas Jimmy Lai grąžinamas į kalėjimą iki vasario

Jimmy Lai
"ca009-20110720", autorius shakingwave; pagal CC BY-NC-ND 2.0 licenciją

2020 m. gruodžio pradžioje Honkongo žiniasklaidos magnatui Jimmy Lai buvo nuteistas kalėjimu už sąmokslininkavimą pagal 2020 m. liepą Honkonge įvestą naująjį saugumo įstatymą. Gruodžio pabaigoje J. Lai buvo išleistas namų arešto lygtinai už 10 mln. Honkongo dolerių užstatą (€ 1,062,861.12). Vis dėl to nauju sprendimu kaltinančiųjų naudai jis buvo grąžintas į kalėjimą ir ten numanomai turės kalėti iki šių metų vasario pradžios.

Galutinis sprendimas priimtas gruodžio 31 d.

Po paleidimo lygtinai nuosprendžio, Honkongo Teisingumo departamentas tikėjosi apeliuoti šį sprendimą iš karto, tačiau Aukščiausiasis teismas apeliaciją atmetė. The Guardian duomenimis „apeliacija buvo pristatyta Honkongo galutinių apeliacijų teismui, o gruodžio 31 d. buvo priimtas galutinis sprendimas J. Lai laikyti kalėjime iki kito jo teismo vasario 1 d.“ (Davidson, 2020)

Honkongo Galutinis apeliacinis teismas. „Hong Kong Court of final appeal“, autorius WolfgangPichler; pagal CC BY-NC-SA 2.0 licenciją

Šis sprendimas yra gana netikėtas, nes Jimmy Lai nėra kaltinamas kriminaliniu nusikaltimu, taip pat nėra laikomas pabėgti planuojančiu kaltinamuoju. The Guardian straipsnyje taip pat minimas vietinio Honkongo laikraščio straipsnis, aprašęs šią situaciją. Straipsnyje teigiama, kad „sprendimas buvo priimtas interpretuojant 42 naujojo saugumo įstatymo straipsnį.“ (Davidson, 2020) Šis straipsnis teigia, kad paleidimas lygtinai nebus suteikiamas jokiam kriminaliniam įtariamajam ar kaltinamajam, nebent teisėjas turi stiprų pamatą tikėti, kad kaltinamasis netęs veiklos, pavojingos nacionaliniam saugumui.

Jimmy Lai paleidimo lygtinai nuosprendis papiktino Kinijos žiniasklaidą

Gruodžio pradžioje J. Lai suteiktas paleidimas lygtinai su namų arešto sąlyga gerokai papiktino vietinę Kinijos žiniasklaidą. Kai kurie Kinijos laikraščiai „įvykį laikė nesuvokiamu ir reikalavo žiniasklaidos magnatą perduoti Kinijos teismams.“ (Chau, 2020) Panašaus tipo straipsniuose teigiama, kad J. Lai yra ypatingai pavojingas asmuo visuomenei ir nacionaliniam Honkongo saugumui ir turėtų būti kuo greičiau nuteistas.

Honkongo Teisingumo departamento apeliacijos klausymas vyks vasario 1 d., kurio metu bus išklausoma J. Lai ginamoji pozicija ir byla, galimai persvarstomas nuosprendis. Jimmy Lai kalėjimo nuosprendis turėtų galioti iki šios datos

Skaitykite Toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos