GyvenimasHonkongasKinijaMokslas ir IT

Honkongo saugumo įstatymas: akademikai bijo prarasti akademinę laisvę.

Honkongo saugumo įstatymas. Honkongas.
Honkongas. Fotografijos autorius: Elmar Bajora

Naujai įvestas Honkongo saugumo įstatymas sukėlė nerimo miesto mokslo įstaigoms ir jų darbuotojams. Nemaža dalis mokslo įstaigų darbuotojų buvo perspėti pamokas ir paskaitas vesti neutraliai, apgalvotai naudoti kalbą. Nurodyta vengti diskusijų jautriomis temomis. Tokios drausminančios priemonės gali būti matomos kaip rūpestis švietimo įstaigų darbuotojams, bet taip pat kaip ir būdas toliau varžyti Honkongo piliečių žodžio laisvę. Naujojo Honkongo saugumo įstatymo apžvalga.

2020 metų birželio 30 d. Kinijos vyriausybės Honkonge įvestas naujas saugumo įstatymas, kritikų dažnai vadinamas „Honkongo pabaiga“ ženkliai sumažino Honkongo autonomiją Kinijos atžvilgiu. Taip pat šis įstatymas palengvino sąlygas teisinėn atsakomybėn patraukti prieš Kiniją ir Kinijos valdžią pasisakančius asmenis ir institucijas.

Nors neutralios kalbos universitetų auditorijose nurodymai nėra oficialūs, bet jie galimai parodo vykstančius pokyčius, pasaulyje vienais liberaliausių laikytuose Honkongo universitetuose. Tam įtakos galėjo turėti Kinijos nurodytas labiau „patriotiškas“ švietimo modelis. Toks modelis yra skirtas įgalinti Honkonge naujai įvestam saugumo įstatymui.

Kinijos naujai įvestas saugumo įstatytmas peržengia universaliai suvokiamus pavojus šaliai kaip terorizmas, žmonių nusikalstamumas ar užsienio agresija ir vis aktyviau Honkonge įgalina autoritarinį, komunistinį rėžimą šalyje.

Nuo įstatymo įvedimo Honkongo švietimo ministerija uždraudė studentams viešai dainuoti protestų dainas. Viešosios ir mokyklų bibliotekos pradėjo naujus įstatymus pažeidžiančių knygų pašalinimą. Liepos pradžioje, viešoje kalboje Honkongo vyriausioji vadovė Carrie Lam miesto mokyklas ir universitetus įvardino kaip „politizuotus“, o studentų pasipriešinimą kaip varomą „neigiamų atsiliepimų iš žiniasklaidos apie mūsų šalį.“ Nenuostabu, jog tokei draudimai sukėlė pasipiktinimą ir tuo pačiu lengvą baimę tarp akademikų.

Kaip rezultatas sugriežtintai mokslo sistemai, nemaža dalis Honkongo akademikų ir mokytojų jaučia žodžio ir akademinės laisvės varžymą. Kinijos naujai įvestas saugumo įstatytmas peržengia universaliai suvokiamus pavojus šaliai kaip terorizmas, žmonių nusikalstamumas ar užsienio agresija ir vis aktyviau Honkonge įgalina autoritarinį, komunistinį rėžimą šalyje.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas