AktualijosGyvenimasHonkongasKinijaPolitika

Honkongo žiniasklaidos magnatas Jimmy Lai kaltinamas pagal saugumo įstatymą

Jimmy Lai
"動新聞觀光團" by swanky is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

Gruodžio 11 d., penktadienį, žinomam Honkongo žiniasklaidos magnatui ir aktyviam Pekino kritikui Jimmy Lai buvo pateikti kaltinimai už sąmokslininkavimą su užsienio valstybėmis. Kaltinimai Jimmy Lai buvo iškelti pagal liepos mėnesį įvestą naująjį saugumo įstatymą Honkonge. Naujasis saugumo įstatymas susilaukė itin didėlės Vakarų valstybių kritikos Kinijos valdžiai, dėl naujajame įstatyme aprašyto akivaizdaus žmogaus teisių ir žodžio laisvės apribojimo.

Kaltinimai Dėl Sąmokslininkavimo

73 metų Jimmy Lai yra žinomas kaip Honkongo kompanijos Next Digital ir laikraščio Apple Daily įkūrėjas ir savininkas. Jis taip pat yra žmogaus teisių aktyvistas ir viešai pasisako prieš, žodžio laisvę varžančią, Kinijos politiką. Gruodžio 10 d. J. Lai paskelbti kaltinimai nėra pirmieji jo nesutarimai su Honkongo policija. Šių metų rugpjūčio 10 d. J. Lai buvo suimtas savo namuose už įtarimą sąmokslininkaujant su užsienio valstybėmis. Sąmokslininkavimas – yra Honkongo naujajame saugumo įstatyme apibrėžtas nusižengimas, už kurį bausmė yra laisvės atėmimas.

Beveik iš karto po jo suėmimo, Honkongo policija atliko kratą Apple Daily laikraščio būstinėje ir konfiskavo „apie 25 dėžes kompanijos dokumentų ir medžiagos.“ (RTHK, 2020) HSBC (liet. Honkongo ir Šanchajaus Bankininkystės Korporacija) taip pat ėmėsi veiksmų, bandant užšaldyti suimtojo Jimmy Lai sąskaitą. Jimmy Lai areštas sukėlė itin didėlę kritikos bangą naujajam Honkongo saugumo įstatymui. Įvykis buvo įvardintas kaip „kol kas nežmoniškiausias poelgis prieš žodžio laisvę“ po naujojo įstatymo įvėdimo. (RTHK, 2020)

J. Lai, per 2013 m. Honkongo protestus, šaltinis, pagal Public Domain licenciją

Jimmy Lai Pasikartojantys Suėmimai

Nors J. Lai buvo paleistas lygtinai, bet 2020 m. gruodžio 2 d. J. Lai, kartu su kitais dviem Next Digital vadovais, buvo suimtas sukčiavimo pagrindu už „Next Digital biuro nuomos sąlygų pažeidimą.“ (AP, 2020) Gruodžio 3 d. teisme J. Lai buvo neleistas paleidimas lygtinai už užstatą, o jo byla ir teismo procesas atidėti iki 2021 m. balandžio 16 d.

Jimmy Lai byla ir teismo procesas yra laikomi aukščiausio profilio Honkongo istorijoje žodžio laisvės ir žmogaus teisių pažeidimo atvejai. Kartu su jaunųjų žmogaus teisių aktyvistų Joshua Wong ir Agnes Chow suėmimais, šie įvykiai sukėlė pasipiktinimą iš Vakarų valstybių. Pekino valdžia, tuo tarpu, teigia, kad tokiu būdu Honkonge buvo atstatyta ramybė ir ženkliai sumažinta protestų rizika.

Skaitykite Toliau

 

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos