EkonomikaKinija

„Huawei“ nusprendė gręžtis į… kiaules

kiaules
Asociatyvi fotografija. Kiaulė. Fotografijos autorius: Leah Kelley.

Plačiai pasaulyje žinoma Kinijos informacinių technologijų bendrovė “Huawei” nusprendė pradėti gaminti prekes ir technologijas skirtas kiaulėms ir kiaulių augintojams. Kiek netikėtai galintis atrodyti bendrovės sprendimas yra paaiškinamas tuo, jog “Huawei” jau kurį laiką kenčia nuo prieš juos įvestų ekonominių sankcijų.

Kinijos technologijų gigantas su didelėmis problemomis susidūrė tuomet, kai tuometinis JAV prezidentas Donald Trump įvardijo “Huawei” kaip galimą grėsmę JAV nacionaliniam saugumui. Galima grėsmė pasireiškia tuo, jog “Huawei” galėtų laisvai rinkti savo vartotojų duomenis ir jais dalintis su Kinijos valdžia. To pasekoje, “Huawei” į JAV gali importuoti tik 4G technologijos detales, kadangi 5G dalys iš “Huawei” yra draudžiamos importuoti į JAV.

Toks draudimas lėmė tai, kad “Huawei” išmaniųjų telefonų pardavimai 2020-ųjų metų paskutiniame ketvirtyje krito net 42 procentais. Be jokių abejonių – prie šio didžiulio pardavimų kritimo prisideda ir tai, jog “Huawei” prekinis ženklas vis dažniau yra siejamas su neteisėtu duomenų rinkimu. Norėdami išvengti duomenų nutekinimo, klientai atsisako “Huawei” prekiniu ženklu pažymėtų prekių.

Kaip teigia neįvardijamas asmuo iš “Huawei” kompanijos, “Problema yra ta, jog mūsų klientai neturi jokių nusiskundimų mūsų prekių kokybe ar naudojimosi patirtimi. [Šis pardavimų kritimas] vyksta tik todėl, jog “Huawei” yra patekusi į geopolitinių nesutarimų sūkurį”. Žinodami, jog šiuo metu išmanieji “Huawei” telefonai nėra karšta prekė, kompanijos atstovai nusprendė kiek pakeisti savo kryptį.

„Huawei“ ir kiaulės

Galbūt tai nėra plačiai žinomas faktas, tačiau Kinijai priklauso didžiausia kiaulininkystės rinkos dalis. Šią rinką Kinijoje 2018-2019 metais smarkiai sukrėtė ten siautėjęs kiaulių gripas, tačiau Kinija vis vien išlieka pirma pasaulyje pagal šalyje esantį kiaulių skaičių. Natūralu, jog esant didžiulei pasiūlai, turi būti ir kažkokia paklausa, o ten pat ir galimas pelnas.

Siekdami kažkiek sumažinti savo ekonominius praradimus, “Huawei” nusprendė atsigręžti į kiaules. Teigiama, jog Kinijos technologijų gigantas jau dirba ties kiaulių fermų modernizavimu. Pagrindinė naujiena fermose kurios siekia “Huawei” – dirbtinis intelektas kuris smarkiai prisidėtų prie darbo našumo fermose. Visų pirma, dirbtinio intelekto dėka būtų galima labai greitai sugrupuoti visas kiaules ir labai greitai jas atpažinti. Antra, dirbtinis intelektas leistų greičiau atpažinti kiaulių ligas ir sumažinti nuostolius.

Kaip teigia “Huawei” atstovas spaudai, “Kiaulininkystė yra puikus pavyzdys kaip mes siekiame atgaivinti senas industrijas su ICT technologijomis (angl. Information and Communications Technology) ir padaryti jas pranašesnes nei prieš tai, būtent su 5G technologijų dėka”.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika