AktualijosGyvenimasJaponijaSportas

Į Tokijo Olimpines žaidynes bus įleidžiami vietos žiūrovai

Tokijo Olimpinės Žaidynės
Olimpinė vėliava. Fotografijos autorius: Makaristos.

Tokijo Olimpinės žaidynės ir toliau sparčiai artėja, tad lieka vis mažiau klausimų dėl šio renginio organizacinės tvarkos. Vakar, birželio 21-ą dieną, buvo pranešta, jog stebėti Tokijo Olimpines žaidynes bus įleisti iki 10 tūkstančių žiūrovų. Natūraliai, toks sprendimas buvo pasitiktas dvejopai – vieni džiaugėsi, jog galės pamatyti atletus iš arti, kai tuo tarpu atstovai iš sveikatos sistemos – šiuo sprendimu nusivylė.

Primename, jog jau prieš kurį laiką buvo nuspręsta dėl žiūrovų iš kitų valstybių – jiems nebus suteikiami leidimai stebėti Tokijo Olimpines žaidynes gyvai iš arti. Šis, naujasis leidimas, galios tik Japonijos gyventojams. Tiesa, nusprendusius stebėti Olimpines žaidynes iš arti, pasitiks nemaža šūsnis įvairių apribojimų siekiant užtikrinti saugumą. Be abejo, visur bus privaloma dėvėti apsaugines medicinines kaukes, tačiau taip pat žiūrovams bus uždrausta garsiai kalbėti ar rėkauti. Toks sprendimas paaiškinamas tuo, jog rėkaujant virusas gali sklisti oru lašeliniu būdu. Dešimties tūkstančių žiūrovų limitas taip pat turi aiškius rėmus, kadangi toks skaičius žiūrovų galės susirinkti tik didžiausiose renginių zonose – kitur žiūrovų skaičius bus apribotas iki 50 procentų stadiono ar patalpų talpos.

Taip pat dar nėra aišku kokie tiksliai ribojimai bus Tokijo Parolimpinėms žaidynėms. Apie šiuos ribojimus Tarptautinis Olimpinis Komitetas turėtų pranešti Liepos 16-tą dieną.

Kaip ir minėjome, sprendimas leisti tokį žiūrovų skaičių stebėti Olimpines žaidynes, nuvylė sveikatos sistemos ekspertus. Praėjusią savaitę buvo išleistas pranešimas, kuriame Japonijos medikai paskelbė, jog Olimpinės žaidynės be žiūrovų būtų “mažiausiai pavojingas” ir geriausias variantas. Nepaisant tokio pareiškimo, žiūrovai bus įleidžiami. Kaip teigia Tokijo Olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prezidentė Seiko Hashimoto, “esamos ir ateityje planuojamos saugos priemonės mums leidžia manyti, jog galime leisti žiūrovams stebėti Olimpines žaidynes”. “Šiuo metu visas pasaulis susiduria su tomis pačiomis problemomis, tad turime veikti kartu, jog šias problemas išspręstumėme”.

Taip pat pranešama, jog Japonijos vyriausybė yra pasirengusi blogajam scenarijui, kuomet COVID-19 pradėtų sparčiai plisti Japonijoje. Pirmasis veiksmas būtų žiūrovų limito mažinimas, o toliau sektų kiti suvaržymai.

Taip pat verta paminėti, jog praėjusį šeštadienį, birželio 19-tą dieną, vienam iš Ugandos atletų buvo patvirtintas COVID-19 atvejis. Tai yra pirmasis atvejis kuomet į Japoniją atvykusiam atletui buvo nustatytas COVID-19.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos