GyvenimasIndonezija

Indonezijos kaimą užtvindė raudonas vanduo

raudonas vanduo
Raudonas vanduo Indonezijos kaimelio gatvėse. Fotografija iš Twitter.

Praėjusios savaitės gale viename iš Indonezijos kaimų įvyko kiek neeilinis incidentas. Kaimą užtvindė kraujo ryškumo raudonas vanduo. Fotografijomis iš įvykio vietos greitai buvo pasidalinta „Twitter“ socialiniame tinkle, o valandų bėgyje apie šis incidentas jau buvo plačiai komentuojamas.

Incidentas įvyko Indonezijoje, Javos salos centre, į pietus nuo Pekalongano (angl. Pekalongan) miestelio. Vos tik potvynio nuotraukos išplito už Indonezijos ribų, komentatoriai pradėjo abejoti šių fotografijų tikrumu, kadangi vanduo atrodo kiek per ryškus, o ir dabartinėmis foto-redagavimo priemonėmis būtų paprasta išgauti tokį efektą. Bet kuriuo atveju, visas spekuliacijas greitai nutraukė vietos pareigūnas, teigdamas, jog fotografijos yra tikros.

Raudonas vanduo Indonezijos kaimelio gatvėse. Fotografija iš Twitter.

Priežastis kodėl šiame Indonezijos kaimelyje vanduo nusidažė raudona spalva, yra paprasta. Visų pirma, potvyniai Indonezijoje yra labai dažnas ir pavojingas reiškinys. Šalyje pastoviai stengiamasi pažaboti šią gamtos stichiją statant užtvankas, tačiau nuostoliai yra neišvengiami. Praeityje taip pat esame rašę apie staigius potvynius Pietryčių Azijoje.

2020-ųjų metų sausio 1-ą dieną Indonezijos sostinę, Džakartą (angl. Jakarta) užtvindė rekordinis lietus. Pernakt iškrito daugiau nei 40 cm kritulių, kas lėmė, jog netoliese esančios upės patvino. Tąkart tai kainavo mažiausiai 66 asmenų gyvybes ir daugiau nei 60 tūkst. Džakartos gyventojų bent jau kuriam laikui prarado savo namus. Aišku, šis potvynis įvykęs praėjusios savaitės gale toli gražu nėra toks pavojingas kiek sausio 1-osios.

Raudonas vanduo Indonezijos kaimelio gatvėse. YouTube vaizdo įrašų platformoje patalpinto video įrašo autorius: Inside Edition.

Išsiaiškinus, jog potvyniai Indonezijoje yra dažnas reiškinys, vis vien nėra aišku, kaip gi atsirado tas raudonas vanduo. Esmė tame, jog šis potvynis smarkiai apgadino vietoje esančią batiko tekstilės gamyklėlę.

Batika – (jav. batik – raštuotas) – audinių dekoravimo technika, kuomet ištirpintas vaškas pagal piešinį liejamas ant audinio, po to merkiamas į dažus, kurie įsigeria į vašku neaplietą audinio dalį.

Raudoni dažai susimaišė su potvynio vandeniu, tad link miesto nukeliavęs vanduo jau buvo raudonas. Kaip teigia vietos pareigūnas Dimas Arga Yudha, „šie dažai greitai pranyks kuomet susimaišys su lietumi“.

Belieka tikėtis, jog šie dažai išties greit pranyks ir nepadarys jokios žalos gamtai ar vietos gyventojams. O kol dažai sklaidosi, galima pasižvalgyti į šias siurrealistiškai atrodančias gatves nulietas raudonu vandeniu.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas