EkonomikaKinija

Jack Ma nebuvo įtrauktas į Kinijos verslo lyderių sąrašą

Jack Ma
Jack Ma 2017-aisiais metais. Fotografijos autorius: Пресс-служба Президента Российской Федерации

Dar šių metų pradžioje, sausio 6-ą dieną, TOLIMIEJI.LT rašė apie mįslingą Kinijos verslo magnato, Alibaba Group įkūrėjo Jack Ma dingimą. Sausio gale Kinijos verslo ambasadoriumi pasaulyje pramintas Ma atsirado – pasirodė online renginyje ir kalbėjo su mažų gyvenviečių mokytojais. Tiesa, kai kurie asmenys Jack Ma galimai per tą laiką kol jis buvo dingęs, spėjo ir pamiršti.

Alibaba Group įkūrėjas Jack Ma buvo neįtrauktas į Shanghai Securities News paskelbtą šalies verslo lyderių sąrašą. Tai tėra dar vienas įrodymas, jog Kinijos valdžia nėra patenkinta Ma viešais pasireiškimais ir tarp abiejų pusių įvyko konfliktas.

Žinomas, galbūt net pats žinomiausias Kinijos verslininkas, nebuvo įtrauktas į Shanghai Securities News laikraščio pirmąjame puslapyje sudarytą sėkmingiausių šalies verslininkų sąrašą. Vietoje jo, sąraše buvo liaupsinami Huawei Technologies įkūrėjas Ren Zhengfei, Xiaomi Corp bendra-įkūrėjas Lei Jun ir BYD įkūrėjas Wang Chuanfu.

Tame pačiame straipsnyje šie asmenys buvo giriami už tai, nors ir jog dalis jų praeityje elgėsi kaip herojai-nutrūktgalviai ir stengėsi pabėgti nuo senos ir neveiksmingos ekonominės sistemos, tačiau dabar pasikeitė į gerąją pusę. Visi šie asmenys vadovauja “kompanijų grupėms kurios gerbia vystymosi ir prekybos taisykles ir įstatymus”. Šis sakinys yra svarbus, kadangi tai gali būti interpretuojama kaip savotiškas akmuo į Ma daržą.

Praėjusių metų spalio 24-ą dieną Bund viršūnių susitikime, viešos kalbos metu, Ma sukritikavo Kinijos ekonominę sistemą ir palygino ją su “senų žmonių klubu”, turėdamas omeyje, jog ši sistema galimai lėtina Kinijos ekonominį progresą. Ta, Shanghai Securities News paskelbto straipsnio eilute, galimai norima įgelti Jack Ma, kadangi jis “negerbė vystymosi ir prekybos taisyklių ir įstatymų”, todėl negali būti ir įtrauktas į šį sąrašą.

Alibaba Group į užklausas pakomentuoti šį Shanghai Securities News sarašą neatsakė.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika