Japonija

Japonams tėvystės atostogos gali tapti minimos dažniau

Tėvystės atostogos
Šeima. Fotografijos autorius: 孫 羚蘋

Vienas didžiausių Japonijos dienraščių, Nikkei, praneša apie galimas mažas permainas kurios galbūt padės tvarkytis su didele problema Japonijoje. Teigiama, jog Japonijos valdžia ruošia permainas susįjusias su tėvystės atostogomis.

Dienraštis rašo, jog Japonijos valdžia planuoja išleisti įsakymą, pagal kurį darbdaviai privalėtų paaiškinti savo darbuotojams apie tėvystės atostogų galimybę ir rekomenduotų šia galimybe pasinaudoti. Įmonės darbuotojui tapus tėvu, su juo būtų aptariami tėvystės atostogų privalumai ir sprendimas būtų priimamas kalbant akis į akį.

Toks įstatymas galimai padėtų kovojant su žemo gimstamumo problema Japonijoje. Nepaisant to, jog Japonijoje yra vienos patogiausių sąlygų pasiimti tėvystės atostogas, vos tik 7% vyrų pasinaudoja šiuo pasiūlymu. Pagal Japonijos išsikeltus tikslus, šie 7% iki 2025-ųjų metų turėtų išsaugti daugiau nei keturis kartus (iki 30%).

Spėjama, jog jei Japonijos vyrai dažniau naudotųsi tėvystės atostogų privilegija, gimstamumas šalyje augtų, kadangi šeimoms būtų lengviau suderinti mažylio priežiūrą ir asmeninę karjerą.

Šis įsakymas oficialiai įsigalioti gali kitais metais, o tiksli data dar tik bus sprendžiama.

Shinjirō Koizumi tėvystės atostogos

Svarbu pabrėžti, jog tėvystės atostogos Japonijoje yra matomos kreivai ir net gali būti įvardijamos kaip savotiška stigma. Paskutinis garsus tėvystės atostogų problemos paminėjimas vyko dar šių metų pradžioje. Shinjirō Koizumi, politikas, vienas iš Japonijos aplinkos ministerijos narių, sausio mėnesį pranešė, jog planuoja pasinaudoti tėvystės atostogomis ir dvi savaites palikti savo darbo vietą.

Shinjirō Koizumi. Fotografijos autorius: 内閣官房内閣広報室

Toks sprendimas buvo sutiktas dvejopai – viena pusė palaikė Shinjirō ir teigė, jog tai yra puikus pavyzdys visai šaliai. Kita pusė liko visiškai nesupratusi tokio sprendimo ir išreiškė nuostabą dėl pasirinkto prioriteto – kodėl vaikas yra svarbiau nei aukšta darbo vieta? Nepaisant visų kalbų, Shinjirō Koizumi vasario mėnesį pasinaudojo galimybe ir pasirinko 12 dienų trukmės tėvystės atostogas.

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija