EkonomikaJaponija

Japonijoje užfiksuota rekordinė nepanaudoto biudžeto dalis

biudžetas
Japoniškos jenos. Fotografijos autorius: Maccabee.

Nėra paslaptis – kiekviena valstybė turi savo kasmetinį biudžetą. Kasmet atsakingi valstybės pareigūnai šį valstybės biudžetą skaičiuoja ir atitinkamai tam tikriems dalykams, skiria tam tikras sumas. Veikimo principas panašus į bet kurio mūsų biudžeto planavimą – numatome kokias pajamas gausime ir atitinkamai jas dėliojame į įvairius krepšelius. Nepaisant to, kartais atsiranda netikėtų dovanų, kurios papildo mūsų biudžetą, ar netikėtų išlaidų, dėl kurių biudžetas yra apkarpomas. Be jokių abejonių – tokie netikėtumai aplanko ne tik asmeninius biudžetus, o taip pat gali paliesti ir visos valstybės biudžetą, kaip ir atsitiko su Japonija.

Kaip pranešama Japonijos finansų ministerijos pranešime, Japonija užfiksavo didžiausią ir rekordinę nesunaudotą biudžeto dalį. To priežastis – netikėtai didelis ir sėkmingas biudžeto pildymas iš renkamų mokesčių.

Verta suprasti, jog neišleisti pinigai, apie kuriuos kalbame, nėra maži – 4.5 trilijono jenų (apie 40 mlrd. JAV dolerių). Labai realu, jog šių metų biudžetas bus papildytas dalimi šių pinigų ir bus skirtas tvarkytis su Koronaviruso situacija Japonijoje. Tiesa, vienas iš fiskalinių Japonijos įstatymų numato, jog pusė šių užsilikusių pinigų privalo būti išleisti Japonijos skolai dengti, tad laisvai Japonija galės elgtis tik su kiek daugiau nei 2.2 trln. jenų.

Kaip ir buvo minėta, tai yra rekordiškai didelė nesunaudota biudžeto dalis. Praėjęs Japonijos rekordas yra užfiksuotas dar 2011-aisiais metais, kuomet nesunaudota buvo apie 2 trln. jenų.

Verta paminėjimo ir tai, jog 2020-ieji metai Japonijai buvo rekordiniai ir kitu aspektu – tik iš renkamų mokesčių, 2020-aisiais metais Japonijos biudžetą papildė 60.8 trln. jenų. Šis skaičius net 5.7 trln. jenų viršija metų pradžioje užsibrėžtus Japonijos lūkesčius.

Didžiausią dalį iš šios sumos sudaro prekybos mokesčiai (21 trln. jenų), pajamų mokesčiai (19.2 trln. jenų) ir įmonių mokesčiai (11.2 trln. jenų)

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika