AktualijosJaponijaMianmaras

Japonijoje vyko protestas dėl Mianmaro perversmo

protestas dėl Mianmaro perversmo
Autorius: Whopeehere

Japonijoje vasario 14 dieną vyko protestas dėl Mianmaro perversmo. Tūkstančiai daugiausia tylių protestuotojų per Tokijo centrą žygiavo protestuodami prieš karinį perversmą Mianmare. Daugelis nešė sulaikytos lyderės Aung San Suu Kyi nuotraukas. Organizatorių teigimu, šis protestas buvo didžiausias tokio tipo protestas Japonijoje.

Protesto eiga

Protesto organizatoriai teigė, jog protesto akcijose dalyvavo daugiau nei 4000 žmonių. Protestuotojai protestavo tokiuose miesto centro rajonuose, kaip Šibuja ir Omotesando,  nešdami plakatus su užrašais „Padėk mums išgelbėti Mianmarą“ ir „Sustabdyk nusikaltimus žmonijai“. Tokijo policija teigė negalinti komentuoti, kiek tiksliai žmonių dalyvavo renginyje.

Protestas Japonijoje įvyko tada, kai dešimtys tūkstančių protestuotojų sekmadienį išėjo į Mianmaro gatves. Tai pažymėjo devintą protestų dieną Mianmare. Šis protestas nebuvo vienintelė akcija Mianmaro klausimu, kadangi nuo vasario 1-osios perversmo, Japonijoje surengtos kelios demonstracijos, daugiausia – Mianmaro Japonijos gyventojų.

Protesto svarba ir dalyvių pasisakymai

Nors išrinktos lyderės Suu Kyi sulaikymas turėtų baigtis pirmadienį, perversmą Vakarų šalys pasmerkė, o JAV paskelbė sankcijas Mianmaro valdantiesiems. Nors kitos šalys taip pat svarsto priemones, kurių turėtų imtis, Japonija ir kai kurios kitos Azijos šalys vargu ar nutrauks ryšius, atsižvelgiant į strateginę Mianmaro svarbą regione.

Vienas iš protesto narių Japonijoje, Thant Zaw Htun, kilęs iš Jangono ir dabar įdarbinimo agentūros darbuotojas, teigė jog:

„Noriu grįžti į Mianmarą ir prisijungti prie jų, bet negaliu dėl situacijos šalyje. Vietoje to, šiandien prisijungęs prie šio protesto, darau tai, ką galiu.“

Kol vieni nešėsi Suu Kyi portretus, kiti nešiojo veido kaukes ir net auskarus su Suu Kyi atvaizdu. Dauguma žygiuodami tylėjo, siekdami užkirsti kelią COVID-19 plitimui. Pastarosios Tokijuje vykusios demonstracijos, atrodo, jog auga, kaskart pritraukdamos daugiau žmonių. Prieš kelias dienas protestuotojai susirinko laikydami dirbtines žvakes ir švytėjimo lazdeles.

 Dar vienas protesto Japonijoje dalyvis, Sum Lut Htu Ti, teigė:

„Kaip Mianmaro pilietis, aš visiškai negaliu sutikti su kariuomenės perversmu Mianmare. Manau, kad visi Mianmaro gyventojai Japonijoje turi tą pačią nuomonę.“.

Sekmadienio susirinkimas taip pat pritraukė kai kuriuos japonų protestuotojus, tarp jų ir profesinių sąjungų atstovus, kurie šaukė šūkius, reikalaujančius laisvės Aung San Suu Kyi. Jie teigė, kad tikisi, jog Japonijos vyriausybė ir žmonės bandys padėti Mianmarui atmesdami chuntą ir darydami šiai spaudimą, įskaitant galimybę ekonominėms sankcijoms.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos