GyvenimasJaponijaSportas

Japonijos medikų sąjunga: “Saugios Olimpinės žaidynės yra neįmanomos”

Tokijo Olimpinės Žaidynės
Olimpinė vėliava. Fotografijos autorius: Makaristos.

2021 m. Vasaros Olimpinės žaidynės vis sparčiau artėja – liko vos kiek daugiau nei du mėnesiai. Japonijoje įnirtingai vykstant pasiruošimams, lygiai taip pat įnirtingai vyksta ir diskusijos, ar tikrai žaidynės neturėtų būti nukeltos dar vieneriems metams. Aišku, tokios kalbos egzistuoja tik dėl pasaulį tebekaustančios COVID-19 pandemijos ir dėl baimės, jog Olimpinės žaidynės galėtų atnešti tik dar daugiau problemų Japonijai ir šalies sveikatos apsaugos sistemai. Šį trečiadienį savo nuomonę išsakė bene svarbiausi asmenys kovoje su COVID-19 – medikai.

Japonijos medikai, ar tiesiog Japonijos medikų sąjunga (angl. Japanese hospital doctors union), trečiadienį pasidalijo svarbia žinute, kuri galimai privers Olimpinių žaidynių organizatorius kiek permąstyti savo planus. Bene svarbiausia žinutė – „saugios Olimpinės žaidynės yra neįmanomos“.

„Visas pasaulis dar vis kovoja su koronavirusu, tad mes smarkiai nepritariame Tokijo Olimpinių žaidynių organizavimui.“, sakė medikai savo pranešime. Šis pranešimas buvo perduotas Japonijos vyriausybei. Pranešime taip pat pridedamas ir perspėjimas, jog esą didelės rizikos, kad į Tokiją ir pačią Japoniją bus atgabenta daugybė naujų COVID-19 atmainų.

Faktas, jog ši Japonijos medikų sąjunga yra ganėtinai svarbi, tačiau tikrai ne vienintelė sveikatos sistemos darbuotųjų sąjunga esanti Japonijoje. Sąjungos narių skaičius nėra viešai atskleidžiamas. Tiesa, klausimas ar Japonijos vyriausybė tikrai išdrįstų dar metams atkelti Olimpines žaidynes. Faktas, jog tokiu sprendimu tikrai nebūtų patenkintas Tarptautinis Olimpinis Komitetas.

Primename, jog šiuo metu Japonija kovoja jau su ketvirtąja COVID-19 banga. Pastaruoju metu Japonijos medikai jau skundžiasi medicinos reikmenų trūkumais ir tiesiog didžiuliu juntamu nuovargiu. Taip pat primename, jog tai jau ne pirmas mėnuo, kuomet Japonijos žiniasklaidoje cirkuliuoja antraštės apie koronaviruso nesuvaldymą ir abejones dėl artėjančių Olimpinių žaidynių. Belieka laukti naujienų iš Japonijos pusės ir tikėtis, jog bus imamasi kokių nors papildomų priemonių siekiant užtikrinti maksimalų saugumą Olimpinių žaidynių metu.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas