JaponijaSportas

Japonų futbolininkas Kumi Yokoyama paskelbė apie savo buvimą translyčiu vyru

Japonijos futbolininkas Kumi Yokoyama
Kumi Yokoyama atstovavo Japoniją FIFA 2019 moterų pasaulio taurėje. („Twitter“)

„Washington Spirit“ puolėjas, japonų futbolininkas Kumi Yokoyama birželio 19 dieną pranešė apie savo buvimą translyčiu vyru ir tapo pirmu tokio aukšto lygio japonų sportininku, kuris viešais paskelbė apie savo translytiškumą. Nors Japonijoje vis daugėja tendencijų bei nuomonių, kurios palaiko LGBTQ+, žmonės, kurie priklauso LGBTQ+ bendruomenei, šalyje vis dar susiduria su daugybe kliūčių.

Kumi Yokoyama istorija

Pats Kumi Yokoyama teigė, jog juos viešai papasakoti apie savo translytiškumą paskatino gyvenimas JAV bei Vokietijoje. Nors tos pačios lyties asmenų santuokos ir LGBTQ+ pripažinimas Japonijoje sulaukia vis didesnio jaunesnių gyventojų palaikymo, sportininkai dažnai spaudžiami apie tokius asmeninio gyvenimo aspektus nekalbėti viešai ar net tai slėpti.

Kumi Yokoyama pasakojo, jog apie savo lytinę tapatybę futbolininkas sužinojo dar vaikystėje, kai pradinėje mokykloje pradėjo trumpai kirpti plaukus ir atsisakė dėvėti moteriškus drabužius tradicinei „Shichi-go-san“ ceremonijai. Yokoyama teigė, jog niekada savęs nematė, kaip mergaitės, dėl to itin nemėgo brendimo laikotarpio. Nors Yokoyama dėl savo darbo futbolininku negalėjo vartoti hormonų, tačiau atliko krūtinės šalinimo operaciją, teigdami jog vien tai pakėlė jų pasitikėjimą savimi.

„Spirit“ savo twitter paskyroje pranešė, jog Kumi Yokoyama nuo šiol vartos lyties atžvilgiu neutralius įvardžius „jie“. Futbolininkas, kalbant apie savo kolegą Quinn taip pat teigė, kad:

„(Quinn) prieš žaidimą vilkėjo (sportinius marškinėlius) su užrašu „Apsaugokime Trans Vaikus“ ir aš supratau, kad taip atrodo veiksmų ėmimasis. Norėčiau tapti tokiu žmogumi, kuris galėtų priimti žmones tokius, kokie jie yra, net neturint su jais jokių santykių, ir tikiuosi, kad galime sukurti tokią visuomenę.“

LGBTQ+ bendruomenės situacijos pokyčiai

Tokijo „Pride House“ vadovas Gon Matsunaka išreiškė viltį, kad pastaroji japonų sportininkų banga, atskleidusi, jog yra LGBTQ+ dalimi, paskatins daugiau palaikyti tuos, kurie vis dar slepią savo seksualinę ir lytinę tapatybę. Kad ir kaip būtų, Matsunaka apgailestavo dėl neseniai valdančiosios Liberalų demokratų partijos nesugebėjimo priimti įstatymo projekto, skatinančio LGBTQ palaikymą.

The Japan Times Matsunaka teigė, jog:

„Aš buvau labai įsitraukęs į įstatymo kūrimą ir pajutau krizės jausmą po to, kai šis nebuvo priimtas. Tačiau kai toks buvęs Japonijos internacionalas, kaip Yokoyama, viešai pranešė apie savo translytiškumą, tai siunčia didelę žinią.“

Japonų futbolininkas Kumi Yokoyama palaikymo taip pat sulaukė ir iš savo komandos „Washington Spirit“, kurie savo twitter platformoje taip pat paskelbė palaikančią žinutę:

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija