EkonomikaKinijaLietuvoje

JAV Prekybos atstovė išreiškia paramą Lietuvai ir ES

paramą Lietuvai
Katherine Tai (viršuje) ir Gabrielius Landsbergis (kairėje) trečiadienį aptarė Kinijos ekonominės agresijos klausimus Lietuvos ir ES atžvilgiu. Fotografijos autorius: Katherine Tai.

JAV Prekybos atstovė Katherine Tai šį penktadienį išreiškė tvirtą JAV paramą Lietuvai ir Europos Sąjungai susidūrus su Kinijos „ekonomine prievarta“. Viskas vyko pokalbio metu tarp jos ir eurokomisaro Valdžio Dombrovskio.

Tai jau yra antroji pozityvą kelianti žinutė iš JAV pusės per šią savaitę, kadangi kiek anksčiau, trečiadienį, Katherine Tai telefonu bendravo su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Čia taip pat JAV Prekybos atstovė reiškė paramą ir palaikymą Lietuvai.  

Oficialiame JAV Prekybos atstovų puslapyje teigiama, kad Ambasadorė Tai pabrėžė, kaip svarbu bendradarbiauti su Europos Sąjunga ir jos valstybėmis narėmis sprendžiant įvairias agresijos pilnas ekonomines ir diplomatines problemas. Tai daroma įvairiais būdais, įskaitant ir šviežiai gimusią JAV ir ES prekybos ir technologijų tarybą. Praėjusių metų rugsėjį sukurta taryba skirta gerinti tarpusavio ryšius tarp JAV ir ES, o taip pat ir didinti konkurenciją su Kinija.

Dombrovskis ir Tai taip pat aptarė bendradarbiavimą sprendžiant plieno ir aliuminio „pasaulinį ne rinkos perteklių“. Tai yra nuoroda į Kinijos metalų produkciją, kuri yra didžiulė ir yra užtvindžiusi pasaulio rinkas. Be jokios abejonės, imantis veiksmų šiuo klausimu, Kinijai būtų suduotas smarkus ekonominis smūgis.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika