KinijaPolitika

JAV prezidentas abejoja Kinijos noru rasti COVID-19 kilmę

adult biology chemical chemist
Photo by Pixabay on Pexels.com

Šią savaitę Šveicarijoje, Ženevos mieste, vyko susitikimas tarp JAV ir Rusijos atstovų. Be jokių abejonių, susitiko ir abiejų šalių lyderiai – Joe Biden ir Vladimir Putin. Susitikimo metu buvo aptartas ne vienas klausimas, įskaitant ir COVID-19 pasaulinė krizė. Po lyderių susitikimo vyko spaudos konferencija, o jos metu, JAV prezidentas pakomentavo vis augančias diskusijas dėl to, jog Kinija galimai slepia tikrąją COVID-19 kilmę.

JAV prezidentas Joe Biden sakė, jog akivaizdu, kad Kinija bando save pateikti kaip atsakingą valstybę dėl COVID-19 pandemijos, tačiau jam iki dabar neaišku, ar Pekinas tikrai bando atrasti tikrąją COVID-19 kilmę. Spaudos konferencijos metu buvo paklausta, ar JAV prezidentas ruošiasi susisiekti su Kinijos prezidentu Xi Jinping kaip „senas jo draugas“ ir paprašyti pakartotinai priimti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO; angl. World Health Organization, WHO) tyrėjus. Joe Biden atsakė: „Supraskite, mes pažįstame vienas kitą gerai, tačiau tikrai nesame seni draugai. Tai tiesiog tėra verslas ir darbo santykiai“.

Joe Biden pabrėžė, jog Kinija išties stengiasi projektuoti save kaip labai artimą valstybę kitoms, ir stengiasi kalbėti apie tai, jog padeda visam pasauliui kovoti su COVID-19 pandemija, nesvarbu tai būtų medicinos reikmenys, ar pačios vakcinos.

Primename, jog dar gegužės mėnesį, JAV prezidentas įsakė savo padėjėjams rasti atsakymus į COVID-19 kilmę. JAV žvalgybos agentūros intensyviai nagrinėja ir neatmeta mažiau tikėtinų teorijų supančių COVID-19 kilmę. Viena iš pesimistiškesnių, tačiau tikrai neatmetamų teorijų teigia, jog COVID-19 galimai atsirado iš nelaimingo atsitikimo laboratorijoje, kas reikštų, jog virusą sukūrė žmogus.

Šią teoriją sausio-vasario mėnesiais, Uhano mieste, aiškinosi PSO komanda. Tyrimo išvadose buvo teigiama, jog realiausia viruso kilmė yra tai, jog virusas natūraliai persidavė iš šikšnosparnio į žmogų. Tuo metu nelaimingo atsitikimo laboratorijoje teorija buvo greitai atmesta, ir pripažinta kaip labai nereali. Nepaisant to, dalis ekspertų teigė, jog dalis svarbių duomenų buvo slepiami ir PSO komandai jie buvo neprieinami. Ekspertai iš Vašingtono teigia, jog šis tyrimas buvo „nepakankamas ir neišbaigtas“.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Kinija