PolitikaŠiaurės Korėja

Joe Biden administracija imsis naujos diplomatinės politikos prieš Šiaurės Korėją

Joe Biden
JAV prezidentas Joe Biden ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-un.

JAV prezidentas Joe Biden patvirtino naują komunikacijos su Šiaurės Korėja planą. Skelbiama, jog šiuo naujuoju planu Šiaurės Korėja bus toliau skatinama atsisakyti branduolinių ginklų ir balistinių raketų, tačiau ne tuo pačiu keliu kaip prieš tai. Nuo dabar Šiaurės Korėjai ir jos lyderiui Kim Jong-unui nebus siūloma daugybė derybų galimybių.

Kaip spaudai pranešė Baltųjų Rūmų atstovė spaudai, Jen Psaki, aukšto rango JAV pareigūnai pagaliau užbaigė kelis mėnesius trukusią Šiaurės Korėjos politikos apžvalgą. Kaip teigia Jen, “visiška Šiaurės Korėjos denuklearizacija išlieka pagrindiniu tikslu”, tačiau ji taip pat pabrėžė, jog patarieji 4 JAV prezidentai šio tikslo nepasiekė.

Tikimasi, jog naujoji Joe Biden diplomatinė politika bus kažkas apjungto iš pastarųjų JAV prezidentų patirčių. Vienu metu atrodė, jog buvęs JAV prezidentas Donald Trump vienu metu jau buvo perlaužęs Šiaurės Korėją ir ši buvo netoli pasižadėjimo atsisakyti branduolinių ginklų, tačiau viskas nuėjo perniek. Kim Jong-unas su tuometiniu JAV prezidentu susitiko tris kartus, tačiau viskas ką pavyko pasiekti, yra trumpalaikė pauzė branduolinių ginklų ir balistinių raketų bandymuose iš Šiaurės Korėjos pusės.

Kitas buvęs JAV prezidentas Barack Obama taip pat nesugebėjo pažaboti Šiaurės Korėjos ir jos lyderio Kim Jong-uno. Tarp tuometinių lyderių nebuvo užsimezgę rimtesni diplomatiniai santykiai ir viltį teikiančios kalbos nevyko.

Kaip teigia Jen Psaki, naujasis komunikacijos planas “nebus orientuotas nei į didžiules derybas, nei bus paremtas strategine kantrybe”. Vietoje to, “JAV laikysis kalibruoto praktinio požiūrio kuriuo bus siekiama bendrauti su Šiaurės Korėja ir taip daryti pažangą”.

Kol kas akivaizdu tik tai, jog Šiaurės Korėja atsisako bendradarbiauti su JAV ir naujuoju prezidentu Joe Biden. Šiaurės Korėjos atstovai reikalauja, jog JAV nuimtų ekonomines sankcijas ir tik tada leistųsi į kalbas. Daugiau šiai minutei nėra aišku ką tiksliai yra sugalvojusi Joe Biden komanda ir kaip toliau klostysis JAV ir Šiaurės Korėjos santykiai.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Politika