AktualijosHonkongas

Joshua Wong ir kitiems dviems aktyvistams paskirta kalėjimo bausmė

Joshua Wong
Joshua Wong. Fotografija iš socialiniame tinkle "Twitter" esančios Joshua Wong paskyros.

Gruodžio 2-tą dieną buvo paskelbtas teismo nuosprendis, kurio metu trys Honkongo demokratijos siekiantys aktyvistai išgirdo nemalonią žinią. Joshua Wong, Agnes Chow ir Ivan Lam, šiems trims aktyvistams paskirtos kalėjimo bausmės. Visi trys asmenys yra baudžiami už dalyvavimą pernai metais vykusiuose Honkongo protestuose.

Aktyvistai, pasak teismo sprendimo, pažeidė įstatymą varžantį viešus susirinkimus protestų metu ir taip pat buvo kaltinami protestų kurstymu. Ilgiausią laisvės atėmimo bausmę gavo 24-erių metų amžiaus Joshua Wong – jis kalėjime praleis 13 su puse mėnesio. Agnes Chow buvo paskirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o Ivan Lam – 7 mėnesių.

Kaip teigia pareigūnas, dalyvavęs teismę, „kaltinamieji skatino protestuotojus užimti būstinę ir skandavo šūkius kurie žeidžia policijos pareigūnų orumą… Šių asmenų įkalinimas yra vienintelė teisinga bausmė.“. Išgirdus teismo verdiktą, reakcijos išsiskyrė – Agnes Chow pasipylė ašaromis, o Joshua Wong tarė: „Ateinančios dienos bus sunkios, tačiau mes laikysimės“.

Dar pora savaičių prieš šį teismo nuosprendį Agnes Chow ir Ivan Lam buvo skirta kardomoji priemonė. Joshua Wong buvo uždarytas į izoliatorių, kadangi jį suėmus ir patikrinus rentgenu, buvo rasta tamsi dėmė skrandyje. Dėl galimos grėsmės Joshua buvo izoliuotas atskirai nuo kitų.

Socialinėje platformoje „Twitter“ su advokatų pagalba Joshua Wong paskelbė keletą žinučių ir komentarų. Viename jų rašoma, jog „Dabar mes jungiamės į kovą kalėjime, kartu su daugybe drąsių, prieš tai nuteistų, protestuotojų. Tai bus mažiau matoma kova už demokratiją ir Honkongo laisvę, tačiau taip pat būtina.“. Tuo tarpu dar praėjusią savaitę vykusiame teismo posėdyje Joshua išsireiškė gan panašiai: „Esu įsitikinęs, kad nei kalėjimo grotos, nei rinkimų draudimas ar bet kokios kitos savavališkos galios nesustabdys mūsų aktyvizmo.“.

Faktas, jog bausmės galėjo būti žymiai aršesnės. Vienas iš aspektų, kodėl 2019-aisais metais Honkonge vyko protestai – Kinijos įvedamas saugumo įstatymas pagal kurį Kinija gali daug laisviau varžyti žmogaus laisvę Honkonge ir kontroliuoti protestuojančius. Nuteistuosius aktyvistus gelbėja tai, jog jų padaryti nusižengimai įvyko prieš šio įstatymo įsigaliojimą, tad bausmės nėra tokios griežtos kokios galėtų būti. Plačiau apie šį Honkongo saugumo įstatymą galite skaityti šiame TOLIMIEJI.LT straipsnyje.

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos