Japonija

Kazuyoshi Miura: Japonijos futbolo legenda

Kazuyoshi Miura
Kazuyoshi Miura. Fotografijos autorius: STEVE KENNEDY

Kazuyoshi Miura gimė 1967-aisiais metais ir yra profesionalus futbolininkas. Pagrindinė priežastis, kodėl šis atletas yra mažų mažiausiai vertas šio straipsnio ir dėmesio, yra ta, jog Kazuyoshi Miura dar iki dabar profesionaliai žaidžia futbolą! Dar žinomas kaip Kazu ar Karaliumi Kazu, atletas jau yra įkopęs į šeštą dešimtį ir šiuo metu turi pasiekęs ne vieną pasaulio rekordą. Apžvelkime šio neeilinio japonų atleto dar vis tebesitęsiančią karjerą ir pasiekimus.

Kaip klostėsi Kazuyoshi Miura karjera?

Karalius Kazu savo profesionalaus futbolininko karjerą pradėjo 1986-aisais (!) metais Brazilioje, kuomet jam tebuvo 19 metų. Pražaidęs dar keturis metus iki 1990-ųjų įvairiose Brazilijos futbolo pirmenybių komandose, Kazuyoshi Miura grįžo į gimtąją Japoniją. 1990-aisais Brazilija buvo laikoma absoliučia futbolo šalimi ir šlovė tam, kas žaidžia tos šalies pirmenybėse. Žinant tai, nenuostabu, jog Karalius Kazu Japonijoje buvo sutiktas kaip super-žvaigždė.

1992-aisais metais Kazuyoshi buvo išrinktas Azijos metų futbolininku. Šio trofėjaus reikšmę padidina tai, jog Kazuyoshi buvo pirmas japonas kuris buvo išrinktas Azijos metų futbolininku. 1995-aisiais pasibandė savo įgūdžius Italijoje, Genujos miesto komandoje, tačiau grįžęs po metų atgal į Japoniją, iki dabar žaidžia Japonijos futbolo komandose. 2005-aisais pasirašė sutartį su „Yokohama FC“ ir iki dabar atstovauja šį futbolo klubą.

Kazuyoshi Miura žaidimo epizodai YouTube platformoje. Video autorius: SVMM

Žaisdamas savo profesionalų 35-ąjį futbolo sezoną, Kazuyoshi Miura jau yra pasiekęs keletą įspūdingų pasiekimų kuriuos ateityje kažkam norint pagerinti, reikės ryžto ir sveikatos. Visų pirma, Karalius Kazu yra vyriausias žaidėjas išbėgęs į aikštelę ir įmušęs įvartį Japonijos futbolo lygoje. Tiesa, tai buvo 2017-ųjų kovo mėnesį, kuomet Kazuyoshi buvo 50-ies metų amžiaus. Nuo tol, dar iki dabar Karaliui nepavyko pasižymėti varžybose įvarčiu. Tas lemtingas 2017-ųjų įvartis reiškė kitą, dar įspūdingesnį pasiekimą – Kazuyoshi Miura tapo Pasaulio Gineso rekordininku. Rekordas įvardijamas kaip „vyriausio asmens pasaulyje atliktas įvartis profesionaliose futbolo rungtynėse“.

Kitas smagus faktas, jog Kazuyoshi Miura pirmą kart „FIFA“ kompiuteriniame žaidime pasirodė 1996-aisiais būdamas „Verdy Kawasaki“ komandos iš Japonijos sudetyje. „FIFA“ yra sudariusi sutartį su Japonijos pirmąją futbolo lyga, todėl visos ten žaidžiančios komandos, taip pat gali būt valdomos ir kompiuteriniame žaidime. Dabartinė Kazuyoshi atstovaujama komanda „Yokohama FC“ po dvylikos metų grįžta atgal į Japonijos pirmąją futbolo lygą, o tai reiškia, jog Karalius Kazu vėl pasirodys žaidime. Tiesa, šįkart po 24 metų pertraukos!

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija