PolitikaŠiaurės Korėja

Kim Jong Un sesuo Kim Yo Jong: Šiaurės Korėjos įtakingiausia moteris

Kim Jong Un sesuo Kim Yo Jong dešinėje
Korėjos aukščiausiojo lygio susitikimas. Nuotraukos autorius: Cheongwadae / Blue House

Kim Yo Jong yra jauniausia Šiaurės Korėjos aukščiausiojo lyderio Kim Jong Il dukra. Ji yra dabartinio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Un jaunesnioji sesuo ir yra laikoma galima šio įpėdine. Ji taip pat yra Korėjos Darbininkų partijos Jungtinio fronto departamento pirmininko pavaduotoja.

Kim Yo Jong politikoje

Pirmą kartą tarptautinio dėmesio Kim Yo Jong sulaukė 2018 m., kai ji buvo pirmoji Kim dinastijos narė, apsilankiusi Pietų Korėjoje. Ji buvo žiemos olimpinių žaidynių delegacijos dalis, kur Šiaurės ir Pietų atstovai varžėsi kaip bendra komanda.

Po 2018 m. Šiaurės Korėjos atlydžio ji dirbo kartu su broliu, kai šis leidosi tarptautiniu diplomatijos keliu, susitiko su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae In, Kinijos prezidentu Xi Jinping bei JAV prezidentu Donald Trump.

Kim Yo Jong iškovojo šlovę prieš 2019 m. viršūnių susitikimą su JAV prezidentu Donald Trump Vietname. Kelionės metu geležinkelio stotyje Kim Yo Jong laikė peleninę Šiaurės Korėjos lyderiui.

Kai balandį kilo gandų ir spekuliacijų apie Kim Jong Un sveikatą, jo sesuo buvo vertinama kaip galinti užimti vietą vandančioje pozicijoje, kol vienas iš Kim Jong Un vaikų bus pakankamai suaugęs.

Nauja Šiaurės Korėjos lyderė?

Pietų Korėjos žvalgybos agentūra mano, kad Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Un sesuo Kim Yo Jong yra jo „de facto antrasis vadas“ ir dabar yra atsakinga už šalies santykius su JAV ir Pietų Korėja.

Liepos mėnesį Kim Yo Jong išreiškė asmeninę nuomonę apie diplomatiją su JAV. Neįprastame pareiškime valstybinėje žiniasklaidoje sakydama, kad brolis davė jai specialų leidimą žiūrėti JAV Nepriklausomybės dienos minėjimo įrašus. Tokia naujai suteikta pozicija tik dar kartą įrodė moters autoritetą valdžioje. Dėl griežtos cenzūros vakarų medijos pranešimus stebėti galima tik žmonėms, kuriems suteikti leidimai.

Pietų Korėjos parlamento opozicijos partijos narys bei žvalgybos komiteto įstatymų leidėjas Ha Tae Keung žurnalistams minėjo, jog Kim Yo Jong padeda valdyti režimą turėdama brolio įgaliojimus. Ha Tae Keung taip pat pastebėjo, jog Kim Jong Un savo rankose vis dar turi absoliučią valdžią, tačiau palyginus su praeitimi, dabar šis labiau linkęs dalintis savo galia.

Analitikai teigia, kad šiais metais Kim Yo Jong svarba kampanijoje prieš Pietų Korėją išryškino moters esminį politinį vaidmenį, parodantį Kim Yo Jong ne tik kaip Kim Jong Un padejėją.

Kad ir kaip bebūtų, dauguma naujienų apie Kim Yo Jong yra tik spekuliacijos ir spėliojimai, kadangi po rugpjūtį vykusio plenarinio susirinkimo, kuriame Kim Yo Jong nedalyvavo, žurnalistai ir žvalgybininkai spėliojo, ar tai nereiškė „pažeminimo pareigose“.

Įdomūs faktai

  • Kim Yo Jong taip pat yra JAV sankcijų sąraše dėl įtariamų sąsajų su žmogaus teisių pažeidimais Šiaurės Korėjoje. Tai reiškia, kad JAV piliečiams draudžiama su ja atlikti bet kokius sandorius. Bet koks moters turtas JAV būtų įšaldytas.
  • Prieš 2017 metus Kim Yo Jong buvo žinoma, kaip įtakinga propagandos ir agitacijos departamento direktoriaus pavaduotoja.
  • Birželio mėnesį Kim Yo Jong grasino siųsti karius į demilitarizuotą zoną (DMZ) prie Korėjos sienos, būtent dėl to, jog pasak Pchenjano, Seulas, Pietų Korėjos sostinė, nesugeba sustabdyti aktyvistų, per sieną siunčiančių informacines skrajutes, pasisakančias prieš režimą.

Šaltiniai

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Politika