PolitikaŠiaurės Korėja

Kim Jong-unas perima aukščiausią partijos postą

generalinis sekretorius
Kim Jong-un.

Antrąją 2021-ųjų metų savaitę Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas (kor. 김정은 Kim Jeong-eun) buvo išrinktas ir paskelbtas Korėjos darbo partijos (kor. 조선로동당 Joseon Rodongdang) generaliniu sekretoriumi. Paskutinis Šiaurės Korėjos generalinis sekretorius buvo ne kas kitas, kaip Kim Jong-uno tėvas Kim Jong-ilas (kor. 김정일 Kim Jeong-il). Toks sprendimas ir balsavimas vyko Korėjos darbo partijos kongreso metu.

Generalinio sekretoriaus postas

Situacija su šiuo aukščiausiu postu yra kiek įdomi. Prieš Kim Jong-ilo mirtį 2011-aisais, aukščiausias Korėjos darbo partijos postas buvo generalinis sekretorius. Mirus Kim Jong-ilui, jam buvo suteiktas Amžinojo generalinio sekretoriaus postas (angl. Eternal general secretary). Tuo tarpu naujasis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas tąkart buvo paskelbtas pirmuoju generaliniu sekretoriumi (angl. First general secretary).

generalinis sekretorius
Kim Jong-uno senelio (kairėje) ir tėvo (dešinėje) portretai iškelti Arirang Festivalio metu. Fotografijos autorius: Poniol.

2021-ųjų metų rinkimų dėka Kim Jong-unas gavo postą kurį prieš mirtį užėmė jo tėvas Kim Jong-ilas. Tiesa, tiksliau šį postą galima vadinti aukščiausiu partijos postu kurį gali užimti gyvas asmuo, kadangi teoriškai Amžinojo generalinio sekretoriaus postas yra aukštesnis. Būtina paminėti, jog toks paaukštinimas pareigose tėra simbolinis ir jokių naujų privilegijų Kim Jong-unui nesuteikia.

Kaip rašoma „Korean Central News Agency“ pirmadienio pranešime, šie rinkimai vyko sekmadienį. Rinkėjai išreiškė „absoliutų palaikymą“ Kim Jong-unui perleidžiant generalinio sekretoriaus postą, teigdami, jog lyderis „išbaigė atominių ginklų arsenalą ir iškėlė šalį į aukščiausią lygį“.

Šiais rinkimais Korėjos darbo partija siekia toliau stiprinti Kim Jong-uno įvaizdį ir parodyti kokią svarbą jis turi šalyje. Data pasirinkta šiems rinkimams taip pat nėra atsitiktinė – viskas vyksta prieš Joe Bideno inauguraciją į JAV prezidentus kuri turėtų vykti sausio 20-tą dieną. Visa tai galima sieti su tuo, jog Šiaurės Korėja galimai tęs denuklearizacijos ar įvestų sankcijų klausimų sprendimą su JAV ir nori, jog Kim Jong-unas atrodytų kiek įmanoma įtakingesnis.

Kitas svarbus įvykis įvykęs šio Korėjos darbo partijos kongreso metu yra tas, jog Kim Jong-uno sesuo Kim Yo-jong (kor. 김여정 Kim Yeo-jeong) nebuvo įtraukta į atnaujintą Korėjos darbo partijos vykdomojo organo narių sąrašą. Tai reiškia, jog Kim Yo-jong yra pažeminta pareigose ir nebedalyvaus posėdžiuose sprendžiant Šiaurės Korėjos politinius klausimus. Daugiau informacijos ir spekuliacijų apie šį įvykį paaiškės ateityje.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Politika