EkonomikaIndonezijaKinija

Kinija pasižada daugiau importuoti iš Indonezijos

Kinija pasižada importuoti
Kinijos prezidentas Si Dzinpingas (dešinėje) ir Indonezijos prezidentas Jokowi (kairėje). Asociatyvi nuotrauka. Nuotraukos autorius: Cabinet Secretary of Indonesia

Trečiadienio popietę įvykusiame susitikime tarp Kinijos ir Indonezijos diplomatų, buvo pasiektas susitarimas. Kinija pasižada daugiau importuoti iš Indonezijos ir taip pat daugiau investuoti į pačią valstybę. Indonezija yra didžiausia ekonominė jėga Pietryčių Azijoje, tačiau iki dabar nėra patenkinta Kinijos vykdomais ekonominiais veiksmais.

Susitikime dalyvavo Indonezijos užsienio reikalų ministrė Retno Marsudi ir Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi. „Žvelgiame į ateitį ir planuojame didinti importą iš Indonezijos, bei didinti investicijas į pačią Indoneziją. Tai darysime tam, jog užtikrintumėtme sveikesnį ir labiau balansuotą prekybos augimą tarp abiejų šalių.“ – susitikimo metu sakė Wang Yi.

Kinija pasižada importuoti
Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi. Fotografijos autorius: Cancillería del Ecuador. Licencijuota pagal CC BY-SA 2.0 licenciją.

Kinija yra Indonezijos pagrindinė prekybos partnerė, tačiau didžiulis prekybos deficitas iš Indonezijos pusės jau kurį laiką neramina Indonezijos valdžios.

Per pirmus 9 praėjusių metų mėnesius, deficitas sumažėjo iš 15.4 mlrd. JAV dolerių iki 7 mlrd. JAV dolerių. Tiesa, pagrindinė to priežastis – pasaulinė Koronaviruso pandemija. Sulėtėjus gyvenimo tempui, sumažėjo ir importuojamų iš Kinijos produktų paklausa, tad prekybos deficitas kiek susitraukė. Apart šio reiškinio, pasak Indonezijos, nėra dedama pakankamai pastangų siekiant užtikrinti lygybę tarp abiejų valstybių. „Pastangos yra privalomos norint pasiekti geresnę ir labiau balansuotą prekybą tarp valstybių.“ – sakė Retno Marsudi.

Indonezijos užsienio reikalų ministrė Retno Marsudi skatina Kiniją panaikinti prekybines kliūtis pagrindinėms iš Indonezijos eksportuojamoms prekėms, tokioms kaip: palmių aliejus, žuvys, vaisiai ar kregždžių lizdai, teigdama, jog taip būtų mažinamas prekybos deficitas. Faktas, jog Kinija pasižada daugiau importuoti iš Indonezijos, ir mintis, kad galbūt ateityje bus mažinamos prekybinės kliūtis, išties reikštų spartesnį prekybos deficito mažėjimą.

Susitikime taip pat buvo pranešta apie tai, jog Indonezija sutiko priimti Kinijos pagalbą statant Lambakan užtvanką Rytų Kalimantane. Ši užtvanka yra vienas iš pagrindinių Indonezijos įrankių siekiant pažaboti potvynių problemą šalyje. Vietos žiniasklaida teigia, jog vien šios užtvankos projektas ir statybos kainuos apie 400 mln. JAV dolerių.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika