AktualijosKinija

Kinija ragina JAV atsisakyti sankcijų ir perspėja dėl „patyčių“

Kinija ragina JAV atsisakyti sankcijų
Pirmoji 12-ojo Nacionalinio Liaudies Kongreso sesija, 2013 metai. Autorius: Dong Fang.

Trečią kasmetinio Kinijos Nacionalinio Liaudies Kongreso (NPC) dieną, šalies užsienio reikalų ministras Wang Yi pranešė, kad Pekinas ketina tvirtai laikytis prieš vis didėjančią tarptautinę kritiką, dėl savo ekspansinės ir priešiškos veiklos bei šalies vidaus žmogaus teisių pažeidimų. Kalbant apie JAV ir Kinijos santykius, Kinija ragina JAV atsisakyti sankcijų, kurios trukdo sėkmingam šalių bendradarbiavimui.

Kinija ragina JAV atsisakyti sankcijų

Šalies užsienio reikalų ministras paragino JAV atsisakyti Donaldo Trumpo įvestų sankcijų ir apribojimų bei perspėjo apie tarptautinę „hegemoniją ir patyčias“ bei kišimąsi į Pekino vidaus reikalus, įskaitant ir tokius konfliktus susijusius su Taivanu, Honkongu, Sindziangu ir Pietų Kinijos jūra.

Wang Yi, kalbėdamas apie santykius su JAV, teigė, jog:

“Tikimės, kad Jungtinės Valstijos judės ta pačia kryptimi ir kuo greičiau pašalins visus nepagrįstus dvišalio bendradarbiavimo apribojimus, nesudarys naujų kliūčių”.

Wang Yi taip pat apkaltino JAV ir kitas vakarų valstybes, kad jos naudoja „laivybos laisvės koncepciją“, kad sukeltų įvaizdį apie nestabilumą Pietų Kinijos jūroje ir pakenktų taikai regione. Atsakydamas į klausimą, ar Kinija imsis veiksmų dėl JAV ir jos sąjungininkų iškeltų žmogaus teisių ir geopolitinių problemų, Wang teigė, kad Pekinas yra pasirengęs bendrauti su visomis šalimis, tačiau „nepriims nepagrįstų kaltinimų, šmeižto “.

Užsienio reikalų ministras taip pat teigė:

“Jūsų nurodomi klausimai dažniausiai yra vidaus reikalai, o Kinijos žmonės… gali geriausiai nuspręsti, ką teisinga daryti Kinijai”.

Taivano ir Honkongo klausimai

Vėliau ministras Wang teigė, jog tikisi, kad prezidentas Biden parodys „aiškų nukrypimą nuo ankstesnės administracijos veiksmų peržengiant ribą ir žaidžiant su ugnimi”, kalbant apie Taivano klausimą. Pekinas Taivaną laiko Kinijos dalimi ir pažadėjo, jeigu prireiks, jėga suvienyti regionus ir pasiūlyti Taivanui egzistavimą pagal „viena šalis dvi sistemos“ principą. Taivano vadovybė ir auganti dauguma jos piliečių atmeta mintį, jog Taivanas yra Kinijos dalis, ir tampa vis atsargesni, stebėdami opozicijos represijas Honkonge.

Prezidentas Biden teigė, kad „auganti konkurencija“ su Pekinu yra pagrindinis iššūkis JAV. Nacionalinio saugumo analizės metu ne kartą nustatyta, kad Kinija ir Rusija yra didžiausios susirūpinimą keliančios šalys. Dabartinis valstybės sekretorius Antony Blinken teigė, kad Kinija buvo šio amžiaus „didžiausias geopolitinis išbandymas“.

Kongreso metu, Wang Yi taip pat sakė, kad norint patobulinti principą „viena šalis – dvi sistemos“ ir atkurti stabilumą, reikalingas „žingsnis siekiant patobulinti“ Honkongo rinkimų sistemą ir užtikrinti, kad regioną valdytų tik „patriotai“. Jis teigė, kad tai visiškai teisėta bei nenusižengia konstitucijai. Wang taip pat pridūrė:

„Ištikimybė tėvynei yra pagrindinė vertybė ir reikalavimas bet kurioje pasaulio vietoje. Kaip mes galime tikėtis, kad nemylintis gimtosios šalies tikrai mylės Honkongą?“.

Gerėjantys santykiai su Rusija

Panašu, jog Kinijos pozicija JAV santykių klausimais yra išties aiški. Kongreso metu, Wang Yi kalbėjo ne tik apie santykius su JAV, tačiau ir su Rusija. Wang Yi kalbėdamas gyrė augantį Kinijos aljansą su Rusija, teigdamas, kad abi šalys stojo petys į petį kovodamos ir su COVID-19, ir su „politiniu virusu“. Ministras taip pat teigė, kad dabartinėmis aplinkybėmis būtina, kad Pekinas ir Maskva būtų viena kitos strateginė parama.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos