AktualijosKinijaMokslas ir IT

Kinija sėkmingai pasiekė Marsą!

Marsas, Yinghuo-1
Marsas, 2020m., Autorius: Kevin M. Gill. Šaltinis: flickr

Dar 2020 m. vasarą rašėme apie Kinijos kosmoso misijos Tianwen-1 pradžią. Misijos, kurios pagrindinis tikslas – pasiekti Marsą ir ten sėkmingai nutupdyti marsaeigį. Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui, pagaliau turime smagių naujienų! Misija Tianwen-1 buvo sėkminga ir kinai pasiekė Marso planetą.

Kaip praėjusį penktadienį pranešė vienas pagrindinių Kinijos žiniasklaidos kanalų CGTN, misija nusisiekė. Tai reiškia, jog Kinija yra antroji valstybė pasaulyje kuri sėkmingai pasiekė Marso planetą.

Dar vasario mėnesį, kosminis palydovas sėkmingai pasiekė Marso orbitą. Tris mėnesius buvo renkami duomenys ir buvo atlikta keletas fotografijų. Kaip teigia misijos vadovai, buvo surinkta „didžiulis kiekis duomenų“.

Dabar Marso planetoje jau yra paleistas Zhurong marsaeigis, kuris ten pasibuvos dar mažiausiai tris mėnesius. Marsaeigis visąlaik rinks duomenis apie Marso klimatą ir ieškos mikroskopinės gyvybės pėdsakų.

Primename, jog misija Tianwen-1 buvo pradėta 2020 m. liepos 23 d. Tądien raketa “The Long March-5” sėkmingai pakilo iš Venčiango kosminio centro.

Kiek plačiau susipažinti su šia Kinijos kosmoso misija galite susipažinti anksčiau rašytame mūsų straipsnyje. Taip pat galite susipažinti ir su kitu, tačiau nenusisekusiu, Kinijos mėgininmu pasiekti Marsą – Yinghuo-1 misija.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos