EkonomikaKinijaTaivanas

Kinija uždraudė ananasų importą iš Taivano

ananasai
Ananasai.

Nuo kovo 1 d., Kinija oficialiai uždraudė importuoti ananasus iš Taivano. Gali pasirodyti, jog tai nėra svarbus Kinijos valdžios pareigūnų sprendimas, tačiau tai gali sukelti problemų Taivanui, kadangi ananasai Taivane yra svarbesni nei gali atrodyti.

Oficialus Kinijos pasiteisinimas kodėl buvo nuspręsta uždrausti ananasų importą iš Taivano yra susįjęs su biologiniu saugumu. Pasak Kinijos pareigūnų, pastarosios ananasų siuntos iš Taivano turėjo netikėtų svečių, t.y. augalų kenkėjų, kurie galėtų sukelti problemų Kinijos ekosistemai. Teigiama, jog toks sprendimas yra „normali priemonė siekiant užtikrinti biosaugumą“.

Tuo tarpu Taivanas širsta dėl tokio Kinijos sprendimo ir neigia beveik visus kaltinimus, jog ananasai galėjo būti eksportuoti su kenkėjais, tačiau pripažįsta, jog 2020 m. tarp kovo ir gegužės mėnesio buvo išsiųsta 6200 krovinių su ananasais iš Taivano į Kiniją ir iš visų krovinių, 13 siuntų išties turėjo skydamarininių vabzdžių šeimos atstovų nelegaliai atvykusių į Kiniją.

Atstovai iš Taivano teigia, jog toks Kinijos sprendimas pažeidžia pasaulines prekybos taisykles. Siekdami išsaugoti ananasų augintojų verslą, Taivano valdžios atstovai yra priversti finansuoti bent jau dalį neeksportuojamų ananasų – tai jiems kainuos mažiausiai 1 mlrd. Naujųjų Taivano dolerių (apie 30 mln. eurų). Tokie skaičiai nekelia nuostabos žinant faktą, jog pernai net 90 procentų Taivane užaugintų ananasų buvo eksportuojami į Kiniją.

Įdomus pastebėjimas, jog pastaruoju metu ananasai nėra vienintelis objektas dėl kurio kyla ginčai tarp Kinijos ir Taivano. Primename, jog nuo šių metų sausio 1 d., Taivanas pradėjo importuoti kiaulieną su raktopaminu iš JAV. Raktopaminas yra uždraustas Kinijoje, tad Kinija siekdama užtikrinti saugumą, dar labiau sugriežtino mėsos importą iš Taivano. Apart šių valgomų nesutarimų, šalys pastaruoju metu taip pat išgyvena ir tarpusavio įtampą, kadangi Kinija vykdo pratybas prie Taivano sienos ir taip pažeidžia Taivano oro erdvę.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika