KinijaMokslas ir IT

Kinijoje paleidžiama “karštoji linija” skirta pranešti apie istorinį nihilizmą

istorinis nihilizmas

Praėjusį savaitgalį Kinijoje buvo pristatyta kiek neeilinė “karštoji linija”. Šios pagrindinis tikslas – priimti pranešimus apie “istorinį nihilizmą” ir imtis reikiamų priemonių. Iš pirmo žvilgsnio, terminas „istorinis nihilizmas“ ir jo stabdymas gali atrodyti sudėtingai, tačiau viskas yra labai paprasta. Tai yra “karštoji linija” kuria bus siekiama mažinti dezinformaciją susįjusią su valdančiąja Kinijos komunistų partija.

Terminas “istorinis nihilizmas” nėra visiška naujiena Kinijoje. Ši frazė yra naudojama norint apibūdinti visuomenės abejones ir skepticizmą dėl Kinijos komunistų partijos veiklos ir praeities įvykių aprašymo.

Kaip yra rašoma CAC (angl. Cyberspace Administration of China; liet. Kinijos kibernetinės erdvės administracija) išplatintame pranešime, ši sistema leis žmonėms pranešti apie netinkamus internautų komentarus, kurie “iškreipia” partijos šlovingą istoriją, apkalba valdžią ar jos sprendimus, žemina tautos herojus, ar tiesiog “neigia pažangios socialistinės kultūros meistriškumą”.

Tame pačiame pranešime teigiama, jog esą asmenų, kurie turi slaptų motyvų, ir tyčia skleidžia klaidingus “istorinius nihilistinius” faktus, taip piktybiškai ir neigiamai veikdami partijos veiklą. CAC tikisi, jog “didžioji dalis interneto vartotojų aktyviai imsis darbo ir prisidės prie savo aplinkos priežiūros”, aišku, pranešdami apie tokių “istorinių nihilistų” veiklą.

Būtina paminėti, jog Kinijos komunistų partija liepos mėnesį švęs savo 100-ąsias metines. Žinant tai, nesunku suprasti, kodėl yra imamasi papildomų pajėgų siekiant įvesti didesnę “tvarką” internete.

Kitas svarbus pastebėjimas yra tas, jog CAC išplatintame pranešime nėra užsimenama apie galimas bausmes už netinkamą veiklą internete. Bet kuriuo atveju, be didesnių abejonių galima spėti, jog bausmės sieks net laisvės atėmimą. Šių metų pradžioje Kinijoje buvo išleistos teisės aktų pataisos, kuriuose yra numatytos bausmės už Kinijos “nacionalinių didvyrių ir kankinių įžeidinėjimą ar šmeižtą”. Šios bausmės gali siekti net iki 3 metų kalėjimo.

Taip pat pranešama apie įvykdytą susidorojimą su vienu iš “istorinių nihilistų” praėjusią savaitę. Devyniolikmetis iš Dziangsu (kin. 江苏省 Jiāngsū Shěng) provincijos buvo nubaustas už įžeidžiančius komentarus susįjusius su Nankino žudynėmis įvykusiomis 1937-aisiais metais.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Kinija