
Kinijos ambasados JAV „Twitter“ anketa buvo užšaldyta. Tokie pranešimai pastaruoju metu pasipylė žiniasklaidoje, o sausio 21-ą dieną Kinijos užsienio reikalų ministerija šią žinią patvirtino. Kaip teigia „Twitter“ atstovas, anketa buvo užšaldyta už tam tikrą vieną ambasados paskelbtą pranešimą. Lemtingame pranešime Kinijos ambasados JAV nariai gynė Kinijos vykdomus veiksmus prieš uigūrų etninę mažumą Sindziango regione, Kinijoje.
Kas atsitiko, jog Kinijos ambasada JAV prarado „Twitter“ paskyrą?
Kinijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pareiškė, jog yra sugluminta tokio „Twitter“ žingsnio ir teigia, jog būtent ambasada turi būti atsakinga už dezinformacijos naikinimą. Ambasada ginasi tuo, jog pasak jų, pastaruoju metu vis dažniau yra kalbamos nesąmonės, jog Sindziango regione yra nehumaniškai elgiamasi su uigūrų etninės mažumos atstovais ir yra pažeidžiamos žmogaus teisės. Siekiant naikinti tokius gandus, ambasados „Twitter“ paskyroje buvo pasidalinta tyrimu kurį rėmė Kinijos laikraštis „China Daily“ ir prie tyrimo buvo pridėtas užrašas.
Tuo tarpu „Twitter“ atstovas teigia, jog būtent šis užrašas liečiantis uigūrus pažeidžia „Twitter“ nuostatus ir yra dehumanizacijos išraiška, todėl buvo būtina imtis veiksmų.
Pranešime, kuri lėmė, jog Kinijos ambasados JAV „Twitter“ anketa buvo užšaldyta, uigūrų moterys buvo sulygintos su „vaikų gamybos aparatais“ ir pabrėžiama, jog Sindziange jų „mintys buvo išlaisvintos“. Originalų anglų kalba parašytą Kinijos ambasados JAV pranešimą galite perskaityti žemiau.

„Twitter“ greitai paslėpė šį pranešimą ir ambasados anketoje buvo rašoma, jog šis pranešimas yra nebepasiekiamas. Problema iškilo tame, jog „Twitter“ negali panaikinti kitų žmonių pranešimų – jų autoriai privalo juos ištrinti patys. Kadangi ambasada nesureagavo į įrašo paslėpimą, „Twitter“ ambasados paskyrą užšaldė. Tai reiškia, jog Kinijos ambasada JAV nebegali skelbti naujų pranešimų, kol turbūt, ištrins pranešimą apie uigūrų moteris. Paskutinis ambasados paskelbtas pranešimas buvo sausio 9-ą dieną.
Svarbu paminėti, jog „Twitter“ socialinė platforma yra užblokuota Kinijoje ir įprastai nepasiekiama, tačiau vis dažniau naudojama valstybinės žiniasklaidos ir diplomatų. Kinijos ambasada JAV esanti Vašingtone prie „Twitter“ prisijungė 2019-ųjų birželio mėnesį.
„Mes imėmės veiksmų dėl pranešimo kuriuo buvo pažeistos mūsų platformos taisyklės. Mes draudžiame grupės žmonių nužmoginimą nepaisant jų religijos, tikėjimo, kastos, amžiaus, negalios, ligų, kilmės, rasės ar tautybės.“ – teigė „Twitter“ atstovas.
Skaitykite toliau:
- Channel News Asia, Twitter locks account of China’s US embassy over Xinjiang-related tweet, 2021.
- The Verge, Twitter locks out China’s US embassy after ‘baby-making machines’ tweet, 2021.
- Tolimieji, JAV ir Sindziangas: stabdomas tam tikrų prekių importas, 2020.
- Tolimieji, „Mulan kontroversija“: „Disney“ kritikuojamas už filmavimą Sindziango provincijoje, 2020.