AktualijosKinijaPolitika

Kinijos komunistų partija šventė šimtmečio jubiliejų

President Jacob Zuma visits China, 2-4 Sep 2015
Asociatyvi fotografija. Autorius: Government ZA, pagal Creative Commons licenciją

Liepos 1 d. Kinijos komunistų partija minėjo ir šventė partijos šimtmečio jubiliejų. Tiananmenio aikštėje vykusios šventės metu partijos generalinis sekretorius Xi Jinping šlovino partijos sukurtą „naująjį pasaulį“.

Skanduotės ir karinių sraigtasparnių pasirodymas

Šventė prasidėjo 100 šautuvų saliutu, tai sekė tūkstančių atlikėjų skanduotės, šlovinančios Kinijos valstybę ir tautą. Atlikėjai skandavo „klausykitės partijos, būkite dėkingi partijai ir sekite partiją“. Šį detaliai sustyguotą pasirodymą stebėjo partijos lyderis Xi Jinping ir kiti Kinijos komunistų partijos nariai.

Šventėje pasirodė ir karinių sraigtasparnių eskadrilės. Jos nešė valstybines vėliavas ir suformavo skaičiaus 100 figūrą ore. Tai sekė naikintuvų pasirodymas, buvo parodytas ir pats išmaniausias šalies naikintuvas – J-20.

Z-8L neša Kinijos vėliavą 01.07.2021
Z-8L neša Kinijos vėliavą 01.07.2021, autorius 維基小霸王, pagal Creative Commons licenciją

Xi Jinping kalba per komunistų partijos šimtmečio jubiliejų

„Mao stiliaus“ uniforma pasipuošęs Xi Jinping kalbėjo apie šalies kilimą iš „pažemintos kolonijos į vieną stipriausių pasaulio valstybių“. Tiananmenio aikštėje partijos lyderis pabrėžė, kad partija buvo vienintelė jėga, kurios dėka buvo užtikrintas valstybės augimas.

Xi Jinping taip pat pareiškė įspėjimą galimiems valstybėms priešams, minėdamas, kad „Kinijos tauta niekada nesileis užsienio jėgoms iš jų tyčiotis, engti ar pavergti.“ „Tų, kurie bandys taip padaryti, galvos bus suskaldytos, o jų kraujas išpiltas ant Didžiosios Kinijos geležinės sienos, pastatytos 1.4 milijardo Kinijos piliečių.“ – skelbė partijos generalinis sekretorius, o šiuos žodžius sekė audringos publikos ovacijos.

Xi Jinping taip pat teigė, kad Kinija yra taikos galia pasaulyje, siekianti tik taikios unifikacijos su Taivanu. Taip pat kalbėjo apie Honkongo ir Makao išlaikymą kaip specialiuosius administracinius vienetus. Pabrėžė, kad „niekas neturėtų nuvertinti nepalaužiamo Kinijos tautos ryžto, tvirtos valios ir galingų pajėgų siekiant saugoti nacionalinį suverenitetą ir teritorinį integralumą.“

Kinijos ekonominį ir infrastruktūrinį augimą pagerbė ir „Tesla“ ir „SpaceX“ vadovas Elon Musk, savo Twitter platformoje parašęs: „Kinijos pasiektas ekonominis klestėjimas yra išties įspūdingas, ypač infrastukrūra! Skatinu žmones apsilankyti ir patiems tai pamatyti.“

Daugiau nei valandos trukmės ceremoniją, dubliuotą anglų kalba galima pamatyt South China Morning Post YouTube kanale, nuoroda žemiau:

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos