GyvenimasKinija

Kinijos „vidurnakčio sargyba“ palies jaunuosius žaidėjus

Kinijos „vidurnakčio sargyba“

Kinijos žaidimų kompanija „Tencent“, besistengianti sustabdyti vaikus, žaidžiančius telefoninius žaidimus nuo 22:00 iki 08:00 valandos, diegia veido atpažinimo funkciją. Kinijos „Vidurnakčio sargyba“ tai technologija, kuri sustabdys „gudrybes“, apeinančias vyriausybės komendanto valandą, kuri buvo įvesta 2019 metais, nustatant aukščiausią sumą, kurią jauni žaidėjai galėtų išleisti žaidimų operacijoms.

Draudimai reikalauja, kad žaidėjai registruotųsi su savo oficialiais asmens tapatybės dokumentais, susietais su nacionaline duomenų baze. Kad ir kaip būtų, pranešama, kad vaikai naudojo ne savo, o suaugusiųjų asmens tapatybės dokumentus. Nuo šiol tam, kas žaidžia tam tikrą laiko tarpą nuo 22:00 iki 08:00 valandos, reikės nuskaityti veidą, kad įrodytų, jog yra suaugęs asmuo.

Žaidimų komendanto valanda

Nuo 2019 metų, žaidėjams iki 18 metų yra uždrausta žaisti internete nuo 22:00 iki 08:00. Jaunieji žaidėjai taip pat yra apriboti 90 minučių žaidimais darbo dienomis ir trimis valandomis savaitgaliais ir švenčių dienomis. Tokių veiksmų buvo imtasi po to, kai pagal Kinijos vyriausybę vis daugiau vaikų tapo priklausomi nuo žaidimų, o tai, pareigūnų teigimu, kenkia vaikų sveikatai.

Oficialiose vyriausybės gairėse minimas yra ir nepilnamečių išlaidų ribojimas. Žaidėjai nuo aštuonerių iki 16 metų gali išleisti iki 200 juanių (22 svarai, 29 doleriai) per mėnesį, o 16-18 metų žaidėjai gali išleisti iki 400 juanių savo žaidimų sąskaitose.

Po kritikos, kurios sulaukė žaidimų kompanijos dėl šios priklausomybės skatinimo, „Tencent“ – didžiausia pasaulyje žaidimų kompanija – atkreipė dėmesį į kritiką, apribodama žaidimo laiką iki vienos valandos per dieną naudotojams iki 12 metų ir iki dviejų valandų per dieną nuo 12 iki 18 metų. Kompanija taip pat pradėjo reikalauti, kad vartotojai įrodytų savo amžių ir tapatybę pagal turimus valstybės įrašus.

Veido atpažinimo technologija

Vienas iš populiariausių Kinijos vaizdo žaidimų „Honour of Kings“ jau nuo 2018 metų išbando veido atpažinimo technologijas, siekiant patikrinti vartotojų amžių. Bandymai iš pradžių buvo atliekami ant „tūkstančių“ naujų žaidėjų, gyvenančių Pekine ir Šendžene.

Veido atpažinimo testas, atrodo, yra dar vienas bandymas atgrasyti jaunus žaidėjus bandančius apeiti laiko apribojimus. „Tencent“ teigė, kad atsitiktinė naujų žaidėjų atranka priskirs atrinktus žaidėjus į veido atpažinimo testą, kai tik jie pirmą kartą prisijungs prie žaidimo. Nuo šiol „Tencent“ savo veido atpažinimo technologiją išplės 60 populiariausių žaidimų.

Žinoma, veido atpažinimas yra lengviau įgyvendinamas naudojant telefono kamerą nei kompiuteryje ar žaidimų konsolėje, tačiau veido atpažinimas jau ne pirmą kartą yra siūlomas, kad būtų galima patikrinti vartotojų amžių parduodant suaugusiesiems skirtus produktus internete. Pagal „Tencent“:

„Kiekvienas, kuris atsisako atlikti veido patikrinimą ar jam nepavyksta, bus traktuojamas kaip nepilnametis, kaip numatyta „Tencent“ žaidimų sveikatos ir priklausomybės priežiūros sistemoje, ir bus išjungtas iš žaidimo“

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas