
Tokijo Olimpinių žaidynių metu Pietų Korėjos olimpinė komanda gamins maistą savo sportininkams atskirai ir tikrins radiacijos kiekį sudedamosiose patiekalų dalyse, pirmadienį pranešė neprisistatęs pareigūnas.
Tai, jog šalys į Olimpines žaidynes atsiveža ir savo virtuvės šefus, nėra naujiena. Dar 2008-aisiais metais, Pekino Olimpinėse žaidynių metu, JAV olimpinei komandai maistą gamino jų pačių šefas. Esminis dalykas apie kurį pranešė pareigūnas, ir kas yra itin įdomu, yra tai, kad šiemet Pietų Korėjos olimpinė komanda tikrins ir radiacijos kiekį sudedamosiose patiekalų dalyse. Nėra jokių abejonių, jog tai yra dar vienas Pietų Korėjos bandymas įgelti Japonijai, dėl 2011-aisiais metais įvykusios Fukušimos avarijos.
Tai nėra pirmasis kartas kuomet Pietų Korėja primena Japonijai apie radiacijos grėsmę – praeityje Pietų Korėja yra stabdžiusi jūros gerybių importą iš Japonijos, nurodydama saugumo problemas.
Grįžtant prie šių dienų naujienų, kaip teigia Korėjos sporto ir olimpinio komiteto atstovas, Pietų Korėjos atstovai yra užsakę viešbutį netoli Tokijo olimpinio kaimelio. Šiame viešbutyje vyks maisto gamyba ir maistas bus siunčiamas Pietų Korėjos olimpinės komandos nariams. Viso to priežastis paprasta – norima, jog Pietų Korėjos atletai jaustųsi it namuose.
Kaip praneša tas pats nepristatęs pareigūnas, kas dieną Pietų Korėjos olimpinės komandos šefai ruošiasi pagaminti apie 400 patiekalų. Aišku, prieš maisto ruošimą vyks radiacijos patikra. Teigiama, jog prieš naudojant maisto produktus, bus įsitikinama, jog juose nėra radioaktyvaus cezio pėdsakų.
Kaip teigia atstovai iš Japonijos pusės, „daugybė valstybių, tokių kaip JAV ar Australija, panaikino ar sušvelnino su Fukušima susijusius apribojimus, o pačios Fukušimos maistas ir produktai, įskaitant ryžius, yra eksportuojamas į tokias valstybes kaip Tailandas.“.
Būtina suprasti, jog toks sprendimas iš Pietų Korėjos pusės tikrai negerina šios šalies santykių su Japonija. Nėra paslaptis, kad šių valstybių tarpusavio santykiai jau ne pirmas dešimtmetis yra įtempti dėl įvairių istorinių ir kultūrinių aplinkybių. Vargiai tikėtina, jog santykiai tarp valstybių greitu metu galėtų pagerėti, kadangi buvo nesenai buvo pranešta, kad Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-in nesiruošia gyvai stebėti Tokijo Olimpinių žaidynių. Labai realu, jog jei Pietų Korėjos lyderis būtų atvykęs į Japoniją, būtų įvykęs pirmasis gyvas susitikimas su naujuoju Japonijos ministru pirmininku Yoshihide Suga.
Skaitykite toliau:
- The Japan Times, South Korea to start own food service for Olympic athletes on Fukushima fears, 2021.
- WioNews, Fukushima effect: Now, South Korea to check food at Olympics for nuclear radiation, 2021.
- Tolimieji, Tokijo Olimpinės žaidynės – be žiūrovų, 2021.
- Tolimieji, #vasarioVakarai: Ar Vakarų valstybės turėtų nedalyvauti 2022 m. žiemos Olimpinėse žaidynėse?, 2021.
- Tolimieji, Japonijos medikų sąjunga: “Saugios Olimpinės žaidynės yra neįmanomos”, 2021.
- Tolimieji, Japonijai ir P. Korėjai nepavyksta susitarti dėl „komforto moterų“ klausimo, 2021.
- Tolimieji, CancelKorea, #ApologizeKorea. Kas vyksta „Twitter“ platformoje pastariosiomis dienomis?, 2020