AktualijosMianmaras

Kruviniausia diena Mianmaro protestuose

Mianmaro protestai
Šiuo metu Mianmaro gatvėse vyksta protestai. Mandatory Credit: Photo by LYNN BO BO/EPA-EFE/Shutterstock (11749314g)

Mianmaro protestai ir toliau tęsiasi. Vietos žiniasklaida praneša, jog praėjusios savaitės sekmadienis (kovo 14 d.) buvo kruviniausia protestų diena lyg šiol. Pranešama apie dar mažiausiai 37 protestuotojų mirtis.

Apie didžiausią aukų skaičių yra pranešama iš Jangono (angl. Yangon) miesto. Pasak Assistance Association for Political Prisoners (AAPP) (liet. Pagalbos politiniams kaliniams asociacija), Jangono mieste sekmadienį žuvo mažiausiai 22 asmenys. Pasak tos pačio šaltinio, miestas patapo lyg karo zona.

Dar bent 16 asmenų žuvo kituose Mianmaro miestuose, įskaitant didmiesčius kaip Mandalajus ar Bago. Pastarajame mieste pranešama ir apie policijos pareigūno mirtį, kuris žuvo nuo sužeidimo ties krūtine. Tai yra jau antroji oficialiai pranešta policijos pareigūno mirtis per protestus Mianmare.

Vasario antrą dieną prasidėję Mianmaro protestai jau kainavo mažiausiai 126 asmenų gyvybes.

Atsakas Kinijai

Praėjusį savaitgalį Mianmaro protestuotojai aplankė ir Kiniją. Mianmare esanti Kinijos ambasada ir 32 gamyklos kurias finansuoja Kinija, buvo suniokotos ar padegtos. Nuostoliai yra įvertinami 37 mln. JAV dolerių. Kol kas niekas neprisiimė atsakomybės už šį išpuolį, tačiau toks įvykis suerzino Kinijos pareigūnus, kadangi Kinijos ambasada praneša ir apie du nukentėjusius kinus.

Mianmaro protestai
Mianmaro protestuotojai Jangono mieste. Fotografijos autorius: VOA Burmese.

„Kinija ragina Mianmarą imtis tolimesnių efektyvių priemonių siekiant stabdyti šalyje įsisiautusią krizę, nubausti nusikaltėlius atsižvelgiant į vietos įstatymus, ir kuo greičiau užtikrinti saugumą Kinijos gyventojams ir nuosavybei esantiems Mianmare.“ – tokį pareiškimą pareiškė Kinijos ambasada esanti Mianmare, o jį išplatino vienas iš Kinijos televizijos kanalų, CGTN.

Kinijos ambasada ir gamyklos nebuvo pasirinktos atsitiktinai, kadangi Mianmaro protestuotojai įtariai žiūri į Kiniją ir teigia, jog Pekinas galimai remia karinį perversmą Mianmare ir chuntą.

Kinija taip pat ragina Mianmaro protestuotojus, jog šie savo norus ir reikalavimus išreikštų atsižvelgdami į įstatymus ir nekeldami chaoso, kuris gali neigiamai paveikti Mianmaro santykius su Kinija.

Pati Kinija ilgai delsė kol pasisakė prieš karinį perversmą Mianmare. Jungtinių Tautų Saugumo tarybos posėdyje pasakė, jog „smerkia smurtą prieš taikius protestuotojus“ ir reikalauja kariuomenės „imtis santūrių ir kaip įmanoma saugių priemonių“.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos