AktualijosEkonomikaKinija

Kur pradingo Jack Ma?

Jack Ma
Jack Ma, 2018. Fotografijos autorius: Foundations World Economic Forum

Jack Ma yra Kinijos verslo magnatas, filantropas ir elektroninės komercinės bendrovės „Alibaba Group“ įkūrėjas. Būtent „Alibaba Group“ įkūrimas lėmė tai, jog Jack Ma šiandien yra antras turtingiausias asmuo Kinijoje, dvidešimtas turtingiausias pasaulyje, ir yra įvardintas kaip dvidešimt pirmas įtakingiausias asmuo pasaulyje. „Forbes“ sudarytame sąraše jis yra įvardijamas kaip Kinijos verslo ambasadorius pasaulyje.

Pastarąją savaitę socialiniuose tinkluose galima vis dažniau pamatyti klausimą – kur yra Jack Ma? Paskutinis Jack Ma pasirodymas buvo dar pernai, spalio mėnesį, o jo socialiniai tinklai yra visiškai tylūs. Papildomai žibalo prideda tai, jog Ma nepasirodė savo įkurtame televizijos šou, o prieš tai, garsiai sukritikavo Kinijos finansų sistemą.

Jack Ma televizijos šou

Didžiausias sujudimas klausiančių kur dingo „Alibaba Group“ įkūrėjas įvyko lapkričio mėnesį, kuomet vienas stambiausių Kinijos filantropų nedalyvavo savo televizijos šou transliuojamame finale.

„Africa‘s Business Heroes“ (liet. Afrikos Verslo Herojai) yra televizijos projektas, kuriame pagrinde varžosi verslo idėjos. Sezono gale, trys sėkmingiausios idėjos ir jų sumanytojai, pasidalina 1.5 mln. dolerių ir taip pradeda savo verslus Afrikoje. Jack Ma, kaip šio projekto įkūrėjas ir prizinio fondo steigėjas, turėjo būti vienas iš komisijos narių, tačiau transliacijoje nepasirodė. It būtų negana, oficialiame projekto internetiniame puslapyje Ma nuotrauka taip pat buvo pašalinta.

Kaip pakomentavo vienas iš „Alibaba“ atstovų spaudai, Jack Ma negalėjo dalyvauti transliacijoje, kadangi laidos filmavimo laikas kirtosi su kitu svarbiu susitikimu.

Kritika Kinijos valdžiai

Ma dingimas nebūtų sukėlęs tokio didelio ažiotažo, jei prieš tai jis nebūtų sukritikavęs Kinijos reguliavimo sistemos. Ma labai smarkiai palaiko atvirą ir rinkos ekonomiką, kas kartais iššaukia kivirčus tarp Kinijos valdžios ir Jacko Ma. Paskutinis toks garsus sukritikavimas įvyko spalio 24-tą dieną, Bund viršūnių susitikime.

Šiame susitikime Ma viešoje kalboje buvo minima tai, jog dabartinė ekonominė sistema „užgniaužia“ ir uždaro kelią naujovėms, ir gali būti lyginama su „senų žmonių klubu“.

Šiandienos finansų sistema yra industrinio amžiaus (angl. industrial age) palikimas. Mes privalome parengti naują sistemą sekančiai kartai ir jauniems žmonėms. Privalome atlikti reformas dabartinėje sistemoje.

Vienas iš daugelio kitų Jack Ma projektų yra „Ant Group“ kuris yra glaudžiai susįjęs su finansinėmis paslaugomis. Kompanija greitai įsitvirtino Kinijoje ir turi virš 700 mln. aktyvių vartotojų. Vykdant kompanijos plėtrą, buvo nuspręsta atlikti viešą akcijų pardavimą kuris būtų vienas didžiausių istorijoje – 37 mlrd. dolerių.

Kinijos saugumo tarnybos patvirtino šį „Ant Group“ žingsnį, tačiau savaitė po viešosios J. Ma kritikos Kinijos finansinei sistemai, šis akcijų pardavimas buvo užšaldytas. Kaip yra oficialiai teigiama, taip buvo nuspręsta dėl „neišspręstų klausimų finansinių technologijų reguliavimo aplinkos pokyčiuose“. Tačiau kaip teigia investuotojas iš JAV,  Mark Mobius, „šis „Ant Group“ žingsnis galimai buvo sustabdytas dėl to, kad Kinija nenori, jog „Ant Group“ toliau augtų.“.

Jack Ma. Fotografijos autorius: UNclimatechange

Vargu ar gali kilti abejonių, ar Ma išsakyta kritika padarė kokią nors įtaką šiam Kinijos valdžios sprendimui, kadangi yra pranešimų, jog pats Kinijos prezidentas, Si Dzinpingas įsakė peržvelgti „Ant Group“ viešą akcijų pardavimą.

Naujausios žinios apie Jack Ma

Besitęsiant nerimui kur dingo „Alibaba Group“ įkūrėjas ir ar jo saugumui nekyla pavojus, antradienio ryte CNBC atstovas David Faber pranešė, jog Jack Ma nėra dingęs. Pranešime teigiama, jog Ma tiesiog yra „mažiau matomas“, tačiau saugus. Realu, jog tai gali būti nurodymas iš Kinijos valdžios.

Šį David Faber pranešimą galima laikyti labai realiu, kadangi vos tik jam pranešus apie tai, jog Ma yra saugus, „Alibaba Group“ akcijų vertė pakilo 5 procentais.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos