
Iš arbatos lapų yra gaminamas vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Tuo tarpu, arbata su pienu yra vienas mėgstamiausių arbatos gėrimų Azijoje. Nuo Tailando iki Taivano ir Honkongo žmonės arbata su pienu mėgaujasi įvairiais būdais: su kondensuotu pienu, su tapijokos perlais arba paprasčiausiai su šaukšteliu cukraus. Tačiau 2020 m. arbata su pienu Azijoje buvo pradėta tapatinti su, už demokratiją kovojančiais, protestais. Šiame #lapkričioLapai straipsnyje aptarsime kodėl arbata su pienu tarp Azijos jaunuolių ir internautų tapo kaip savotiškas protesto simbolis. Apžvelgsime šio, „Arbatos su Pienu Sąjunga“ (ang. #MilkTeaAlliance) vadinamo, judėjimo pradžią, požiūrius ir išraiškas.
#MilkTeaAlliance
Arbatos su Pienu Sąjungos judėjimas prasidėjo Twitter platformoje, kaip solidarumo su Tailando, Honkongo ir Taivano internautais, pasisakančiais prieš, anti demokratiška vadinamą, Kinijos vidaus ir užsienio politiką. Pasak T. Deol, Pietryčių Azijoje arbata su pienu yra „suvokiama kaip anti Kinijos simbolis, nes Pietryčių Azijoje ji vartojama labai plačiai, o Kinijoje beveik ne.“ (Deol, 2020) Judėjimo pradžia yra laikoma 2020 m. balandžio mėnesis, kuomet žinoma Tailando pora kinų internautų buvo kritikuojama dėl Honkongo ir Taivano nepriklausomybės palaikymo. Tailando internautai pradėjo pasisakyti prieš šiuos kaltinimus, Twitter platformoje kurdami įrašus su saitažodžiu #MilkTeaAlliance, o netrukus prie jų prisijungė ir Taivano bei Honkongo jaunieji aktyvistai. Šis protesto simbolis yra laikomas retu tarptautiniu solidarumo reiškiniu ir nauju socialiniu judėjimu (ang. Grassroots Movement) Azijos regione.
Arbata Prieš Autoritarizmą
#MilkTeaAlliance sukėlė itin didelį jaunų protestuotojų susidomėjimą ir palaikymą. Internautai iš Honkongo, Taivano ir Tailando palaiko vienas kito vis dar besitęsiančias kovas prieš autoritarizmą ir sukūrė bendrą, internete pasireiškiantį, tarptautinį palaikymo tinklą tarp šių valstybių. Šio mėnesio pabaigoje #MilkTeaAlliance yra dažnai naudojamas kartu su saitažodžiu #SaveHKThreeActivists, po neseniai įvykusių Honkongo protestuotojų J. Wong, A. Cho ir E. Lam suėmimo dėl protestų prieš vis agresyvėjančią Kinijos politiką mieste. Pats J. Wong savo įrašuose taip pat naudoja #MilkTeaAlliance saitažodį, minėdamas, kad „Honkongo ir Tailando kova prieš tironiją yra bendra.“
Arbata su pienu yra, galbūt, netikėtas protesto simbolis internetinėje erdvėje. Vis dėl to šis solidarumo judėjimas yra puikus socialinių judėjimų ir tarptautinio socialinio bendradarbiavimo už demokratiją pavyzdys. Galima tik pasidžiaugti tokio judėjimo atsiradimu ir palaikyti kovas prieš autoritarinius rėžimus pasaulyje. #MilkTeaAlliance
Skaitykite Toliau
- The Atlantic, Kaip Arbata su Pienu Tapo Anti-Kinijos Simboliu, 2020
- The Guardian, Kovoti Prieš Tironiją su Arbata su Pienu: Jaunieji Azijos Protestuotojai Sujungia Jėgas, 2020
- The Diplomat, Kol Tailandas Protestuoja, Honkongas Siūlo Solidarumą, 2020
- Tolimieji, Studentų Protestai Tailande: Protestuotojai Nesiruošia Sustoti, 2020
- Tolimieji, Honkongo Saugumo Įstatymas: Apžvalga, 2020