#lapkričioLapaiCiklai

#lapkričioLapai: gyvūnų skulptūros iš popieriaus

lapkričio lapai

Ketvirtajame ciklo #lapkričioLapai straipsnyje susipažinsime su Japonijos menininke Chie Hitotsuyama (jap. 一ツ山チエ) ir jos įspūdingais meno kūriniais. Tai gyvybės kupinos, natūralaus dydžio gyvūnų skulptūros sukurtos iš popierinių virvelių!

Chie Hitotsuyama gimė Fudži mieste, Šizuokos prefektūroje. Menininkė neslepia, jog būtent Fudži miestas ir jos šeima jame galėjo turėti įtakos menui, kurį ji kuria.

Nors šis miestas yra populiarus būtent dėl kvapą gniaužiančio vaizdo į Fudži kalną, tačiau taip pat yra žinomas kaip vienas didžiausių industrinių centrų Šizuokos prefektūroje ir yra garsus popieriaus gamyklomis. Be to, Chie Hitotsuyama augo apsupta popieriaus gaminių – jos senelis užsiėmė popieriaus juostelių gamyba ir net įkūrė fabriką, kurio sandėlyje dabar yra įsikūrusi menininkės studija

Matyt, natūralu, jog menininkė pasirinko šlapinti plonas stačiakampes popieriaus skiautes ir jas susukti, taip išgaudama popierines virveles savo meno kūriniams įgyvendinti. Chie Hitotsuyama pabrėžia, jog didžiausia dalis popieriaus, panaudojamo jos kūriniuose yra seni laikraščiai, kurie šiuo būdu įgauną naują paskirtį. Susukus popieriaus skiautes, menininkė klijuoja jas viena prie kitos, taip išgaudama norima formą skulptūrai. Tačiau gyvūnų skulptūros, kurios yra didesnės nei 2 metrai, reikalauja medienos panaudojimo karkasui, kad skulptūra taptų tvirtesnė.


Bet kodėl gyvūnai?

Chie Hitotsuyama gyvūnijos pasauliu susidomėjo apsilankiusi Afrikoje 2007 metais ir išvydusi brakonierių sužeistą raganosį. Žiauria realybe pasidalinti norėdama menininkė 2011 metais sukūrė savo pirmąjį kūrinį – raganosio skulptūrą pavadinimu “Cries and Songs from Your Heart Are Still Heard Today”. Menininkė neslepia, jog sukurti skulptūrą užtrunka net iki trijų mėnesių.

Po minėtos skulptūros, Chie Hitotsuyama tęsė kurti gyvūnų skulptūras toliau siekdama perteikti savo žinutę per savo meno kūrinius. Tačiau dirba ne viena, prie jos kūrybos taip pat prisideda menininkas bei kūrybos vadovas Tomiji Tamai (jap. と玉井富士).

Pabaigai kviečiame pasivaikščioti po HITOTSUYAMA STUDIO parodą „波動の調和 WE ARE ALL CONNECTED 2020“ visai neseniai vykusią Šizuokos miesto kultūros ir kūrybinių industrijų skatinimo centre.

Skaitykite Toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus