AktualijosJaponijaSportas

Leukemiją įveikusi plaukikė iš Japonijos dalyvaus Tokijo Olimpinėse žaidynėse

Rikako Ikee
Rikako Ikee. Fotografijos autorius: Olympic Channel

Rikako Ikee – dvidešimtmetė plaukikė iš Japonijos kuri sutraiškė visas prognozes – mergina pernai įveikė leukemiją, o šiemet užsitikrino kelialapį į Tokijo Olimpines žaidynes.

Praėjusį savaitgalį mergina dalyvavo Japonijos moterų plaukimo čempionate ir užimė pirmąją vietą plaukimo peteliške rungtyje. Ikee pasiekė 57.77 sek. laiką. Sužinojusi apie savo pasiekimą, mergina iškart prapliūpo ašaromis ir nesiskubino išlipti iš baseino, kadangi turėjo susitvardyti savo emocijas. Emocijų buvo daug, kadangi kaip jau buvo minėta, Rikako prieš metus kovojo su leukemija.

2019-aisiais metais, vasario mėnesį, merginai buvo diagnozuota leukemija. Natūraliai, visos treniruotės ir sportas turėjo nugulti į šoną, kol mergina kovojo su liga. Iki tol ji spėjo užsitarnauti kaip vienos perspektyviausių ir tituluočiausių Japonijos plaukikių vardą – 2018-aisiais metais vykusiose Azijos žaidynėse, mergina iškovojo net 6 aukso ir 2 sidabro medalius.

Rikako Ikee į sportą grįžo prieš kiek daugiau nei pusė metų, tačiau rimtų ketinimų neturėjo. Kaip teigia ji pati, jai trūko pasitikėjimo ir manė, jog pergalės grįš tik tolimoje ateityje. Labai realu, jog toji “tolimoji ateitis” buvo 2024-ųjų Olimpinės žaidynės. Bet kuriuo atveju, galima teigti, jog Rikako planas neišdegė, kadangi ji turės dalyvauti 2020-ųjų Tokijo Olimpinėse žaidynėse.

Tai, jog ši pergalė buvo netikėta ir pačiai Rikako, aiškiai parodo ir jos išsakyti žodžiai po plaukimo – “Nesitaikiau į pergalę… Nesvarbu kurią vietą užimu, aš tiesiog džiaugiuosi čia būdama”.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos