#lieposLagaminasCiklaiJaponija

#lieposLagaminas: Karolis Radzevičius ir mainai Japonijoje

Karolio mainai Japonijoje

Po mėnesio pertraukos, Tolimieji. lt komanda ir vėl pristato jums naująjį ciklą – #lieposLagaminas. Šio ciklo metu pristatysime jums interviu su studentais, dalyvavusiais mainų programose Azijos šalyse, pasidalinsime jų patirtimi ir nuotykiais. Pirmasis #lieposLagaminas svečias yra Karolis Radzevičius, šiais metais pabaigęs Rytų Azijos kultūrų ir kalbų studijų programą bei svečiavęsis Japonijoje.

Karolio mainai Japonijoje

Kada vykai į Japoniją? Kas paskatino domėtis šia šalimi?
Į Japoniją iškeliavau su dvišalių mainų programa 2019-aisiais metais ir taip pradėjau savo metų trukmės, naujų potyrių ir nuotykių kupiną kelionę. Įdomiausia yra tai, kad Japonija niekada intensyviai nesidomėjau, tačiau pamenu, jog Japonija šmėžavo mano gyvenime jau nuo vaikystės. Pirmasis kontaktas žinoma buvo Animė ir turbūt pati geriausia animacija kurią esu matęs, tai „Dragon Ball“. Dar kaip vakar atsimenu, kai grįžau iš mokyklos ir brolis įjungęs televizorių sako: „Kas čia per vaikas su uodega laksto, nesąmonė kažkokia“. Kitą dieną jau abu susėdę ant žemės stebėjom Goko nuotykius ir toliau bėgdavom kartu iš mokyklos po pamokų, kad tik nepraleistume nei vieno epizodo.

Vis dėlto labiausiai susidomėjimą Japonija manyje sukėlė tai, jog nuo vaikystės mėgau kalbas ir ypatingai anglų kalbą. Mokykloje visada dalyvaudavau konkursuose ir stengiausi pritaikyti anglų kalbos žinias kaip galėdamas daugiau. Pabaigus dvylika klasių manyje sukilo noras išmokti dar vieną kalbą ir būtent tada pastebėjau Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų studijas, kurios mane itin sudomino ir nusprendžiau, jog noriu mesti sau iššūkį ir išmokti japonų kalbą.

Kokių turėjai lūkesčiai prieš važiuojant ir koks buvo pirmas įspūdis? Ar sutapo, ar buvo visiškai kitaip nei tikėjaisi?
Prieš išvažiuojant, tiesiog galvojau apie tai, jog pagaliau pamatysiu ir pažinsiu visiškai kitą kultūrą. Žinoma, daug apie Japoniją ir kitas Azijos šalis išmokome studijų metu Lietuvoje, todėl nepatyriau itin didelio kultūrinio šoko nukeliavus į Japoniją, kas mane labai nustebino. Visgi pati šalis sutapo su visais mano iškeltais lūkesčiais ir netgi juos peraugo.

Kas labiausiai nustebino? Ko galbūt nesitikėjai?
Labiausiai mane nustebino žmonės ir draugai sutikti per metus laiko Japonijoje. Nesitikėjau sutikti tiek daug įdomių, įvairių ir linksmų asmenybių, kurios pavertė studijas Japonijoje itin smagiomis ir įsimintinomis.

Karolio Radzevičiaus asmeninis archyvas.

Ar buvo sunku perlipti kalbos barjerą? Kaip tai įveikei?
Iš pradžių nuvykus į Japonija tikrai buvo sunku persilaužti ir būdavo baisu kalbėti japoniškai. Visada jausdavau baimę suklysti ir atrodyti kvailai prieš kitus žmones. Tačiau viskas pasikeitė, kai susiradau darbą parduotuvėje 7/11. Pradėjus dirbti ten, neturėjau kito pasirinkimo kaip kalbėti japoniškai su klientais. Mečiau sau tokį iššūkį, nes labai norėjau pralaužti kalbos barjerą ir tobulėti japonų kalboje. Susiradus darbą, jis mane labai pastūmėjo tobulėti ir gerinti savo japonų kalbos žinias.

Karolio Radzevičiaus asmeninis archyvas.

Juokingiausias ar įsimintiniausias momentas iš ten būto laiko?
Na, juokingų momentų buvo daug, net sunku išsirinkti vieną specifinį. Visą laiką smagiai leisdavome laiką su tarptautiniais studentais, su kuriais labai gerai susibendravau ir dar iki dabar palaikome ryšį. Vakarai karaokėje, ramenų naktipiečiai 3-ią valandą ryto, bemiegės naktys kartu kalbant apie viską ir juokiantis iš visko, kelionės po Japoniją kartu. Toks laiko leidimas su draugais turbūt yra vieni iš įsimintiniausių momentų, kurių niekada nepamiršiu.

Pokyčiai po mainų Japonijoje

Ar paragavus kitokios studijų kultūros, pakito požiūris į studijas apskritai?
Man asmeniškai požiūris į studijas grįžus iš Japonijos pakito labai. Prieš išvykimą man studijos nesisekė labai gerai, tačiau susigriebiau ir stengiausi mokytis tam, jog galėčiau išvykti į Japoniją, tai buvo mano tikslas. Pasiekus jį buvau visiškoje euforijoje ir nenorėjau to paleisti, todėl grįžus dar intensyviau griebiausi mokslų ir stengiausi užbaigti studijas stipria nata.

Ar jauteisi, kad su tavimi elgiasi kitaip, nes esi užsienietis? Kodėl?
Iš tikrųjų nepajaučiau nieko panašaus būdamas Japonijoje. Visi kaip tik elgėsi labai mandagiai ir maloniai su manimi. Žinoma būdavo momentų, kai įvykdavo tarpusavio nesusipratimas dėl kalbos barjero, tačiau viską maloniai išsiaiškindavome iki galo, tačiau jokio negatyvumo būdamas Japonijoje tikrai nepajutau.

Ko labiausiai pasiilgsi?
Draugų. Labai pasiilgsiu visų draugų su kuriais susipažinau per tuos metus. Atrodo, jog tiek nedaug laiko yra vieneri metai, tačiau negaliu patikėti kaip artimai sugebėjau susibendrauti su tiek daug nuostabių žmonių. Vis dar palaikau kontaktus su daugeliu iš jų, ir tikiuosi visi kartu susitiksime kada nors, kur nors.

Karolio Radzevičiaus asmeninis archyvas.

Ar turi tikslų grįžti? Galbūt nori vykti į kitą šalį? Kodėl?
Norėčiau grįžti į Japoniją, netgi labai. Dar tiek daug nepamačiau ir neišbandžiau, todėl tikrai yra noras sugrįžti. Taip pat labai norėčiau išbandyti save ir tapti anglų mokytoju Japonijoje, kadangi kaip ir minėjau man itin patinka anglų kalba, na ir žinoma Japonija, kodėl gi nesujungus šių dalykų kartu? Taip pat dar turiu planų mokytis korėjiečių kalbos ir nuvykti ten. Kai buvau Japonijoje, turėjau galimybę nuvykti į Pietų Korėją, tačiau pabuvau ten trumpai, todėl labai norėčiau sugrįžti ten.

Patarimai kitiems studentams, norintiems vykti į Japoniją?
Nepasiduoti, kad ir kaip kliše tai skambėtų, tačiau išvykus gali būti sunku persilaužti kalbėti, pasiilgsite namų, visa tai yra normalu, tiesiog reikia nepasiduoti ir stengtis stumti save dar labiau iš komforto zonos. Kuo labiau save pastatysite į nepatogias situacijas, tuo labiau tobulėsite. Mano manymu, tai yra svarbiausia.

Tolimieji.lt komanda labai nuoširdžiai nori padėkoti Karoliui, jog sutiko būti #lieposLagaminas dalimi ir už visas pasidalintas patirtis. Linkime, jog visi užsibrėžti tikslai būtų pasiekti, o kitose ciklo dalyse susipažinsime su studentais, kurie taip pat buvo Japonijoje, Kinijoje bei Pietų Korėjoje.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Svečias
Jonas
prieš 1 metus

Labai smagus interviu, saunuolis Karoli